Žurnāli

UZ MAIJA NUMURA VĀKA

Dr. VILNIS SOSĀRS, onkologs ķīmijterapeits, algologs, GI endoskopijas speciālists, paliatīvās aprūpes speciālists, RAKUS Latvijas Onkoloģijas centrā

              “Par cilvēka piemiņu mēdz teikt, ka tā ir dzīva, kamēr vien šo cilvēku atceras. Par grāmatām — tās dzīvo tiktāl, kamēr tās kāds vēl lasa. Žurnāli ir vēstuļu brālēni, tikai biezāki, veltīti specifiskām tēmām, vieglāk nekā grāmatas izdodami, bet ne mazāk svarīgi. Nav “sliktu” tēmu. Viss atkarīgs no tā, kā tās pasniegtas. Vienmēr fascinē jaunais, maz zināmais, zinātniski pamatotais un ļoti svarīgi — izklāsta vieglums.

Dažkārt žurnālu sāku lasīt ar kādu no pēdējiem rakstiem, kā tas ir šajā Doctus numurā, — par Dr. Vitālija Zuja rezidentūras pieredzi Austrijā. Neticams šķiet fakts, ka veselības aprūpei Austrijā atvēl 11 % no IKP jeb 38 miljardus eiro gadā. Šāda valsts ir dzīvotspējīga, jo efektīvi rūpējas par saviem līdzpilsoņiem.

Izskatot pārējos žurnāla rakstus, katrā daudz vērtīgu atziņu un pārdomu. Lienes Cipules skaidrojumus par sekundārās neatliekamās palīdzības radītām problēmām pārjautāju darbiniekiem, kas strādā brigādēs. Viņu teiktais bija vēl krāsaināks un purva taka vēl šaurāka.

Skaists, zinātniski pamatots tēmas izklāts rakstā par karcinoīdiem (autores Līga Keiša–Ķirse, Jeļena Prokofjeva), bet vestibulārā aparāta trenēšanai noteikti noderēs ekspertu ieteiktie acu vingrinājumi, lai pēc veiktajām endoskopijām atpūtinātu acis.

Einšteins reiz teicis: “Lai nenokristu no riteņa, visu laiku ir jāmin pedāļi.” Žurnālam Doctus novēlu īsta maratonista izturību, jo vēl ir tik daudz sakāmā saviem lasītājiem. Daudzu jo daudzu gadu garumā.”

Foto: Inese Austruma

Uz augšu ↑