No lielākās daļas uztura bagātinātāju nav ieguvumu sirds un asinsvadu sistēmai

Doctus . | 2018. gada 29. maijs

Biežāk lietotie vitamīni un minerālvielas pozitīvi neietekmē veselību, bet arī tai nekaitē, secināts Kanādā veiktā pētījumā.

Sistemātiskā pētījumu apskatā atklāts, ka no multivitamīnu, D vitamīna, kalcija un C vitamīna lietošanas nav ieguvumu sirds un asinsvadu sistēmai, bet tie arī nenodara nekādu kaitējumu. Pētnieki bija pārsteigti, ka izdevās pierādīt tik maz pozitīvos efektus.  Pētījumā atklāja, ka folijskābe un B vitamīns kopā ar folijskābi var samazināt sirds un asinsvadu sistēmas slimības un insultu. Savukārt niacīni un antioksidanti uzrādīja ļoti nelielu efektu.  

Pētnieki norāda, ka cilvēkiem uzmanīgi būtu jāizvērtē, kādus uztura bagātinātājus viņi lieto, jākonsultējas ar ārstu, ko tiešām ir vērst lietot.

Pētījumā tika analizēti uztura bagātinātāji, kas satur A, B1, B2, B6, B9, C, D un E vitamīnus, kalciju, dzelzi, cinku, magniju un selēnu. Par multivitamīniem tika uzskatīti tie, kas iekļāva lielāko daļu šo vitamīnu un minerālvielu.

Pētnieki norāda, ņemot vērā, ka ieguvumi sirds un asinsvadus sistēmai ir tikai no folijskābes, pacientiem ieteicams lietot nevis mākslīgos uztura bagātinātājus, bet uzturu, kurš bagāts ar dabīgajiem vitamīniem un minerālvielām.  

AVOTS: Jenkins DJA, Spence JD, Giovannucci EL, et al. Supplemental Vitamins and Minerals for CVD Prevention and Treatment. Journal of the American College of Cardiology, 2018; 71 (22): 2570.

Uz augšu ↑
 • Ketogēna diēta iespējams mazina astmu

  Doctus . | 2020. gada 8. aprīlis

  Vai speciāla diēta palīdz pret astmu? Jaunā pētījumā secināts, ka pelēm, kuras uzturā saņēma ketogēno diētu, ievērojami samazinājās iekaisums elpošanas ceļos. Lasīt visu

 • Covid-19: vidēji pasaulē atklāti tikai 6 % no reālā SARS-CoV-2 inficēto skaita

  Doctus . | 2020. gada 7. aprīlis

  Apstiprinātais Covid-19 gadījumu skaits, ko oficiāli paziņojušas valstis un ko plaši komentējuši nacionālie un starptautiskie plašsaziņas līdzekļi, neatspoguļo patieso inficēto skaitu, secināts Getingenes universitātes ziņojumā. Dr. Christian Bommer un profesors Sebastians Vollmer no Getingenes universitātes ir izmantojuši COVID-19 mirstības un dienu skaita līdz nāvei datus no nesena pētījuma, kas publicēts žurnālā The Lancet, lai pārbaudītu oficiālo informāciju. Lasīt visu

 • Regulāras fiziskās aktivitātes svarīgas imunitātei, arī izolācijas laikā

  Doctus . | 2020. gada 2. aprīlis

  Būšana izolācijā bez piekļuves sporta zālēm un sporta klubiem, nedrīkstētu nozīmēt to, ka cilvēki pārstāj sportot, norāda pētnieki. Saglabāt regulāras fiziskās aktivitātes laikā, kad lielākā daļa pasaules ir izolācijā, ir ļoti svarīgi, jo tas palīdz uzturēt veselu imūnsistēmu. Lasīt visu