Žurnāli

UZ JŪLIJA NUMURA VĀKA

Dr. Sanita Ponomarjova, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Invazīvās radioloģijas nodaļas vadītāja.

“Neatkarīgi no stresa daudzuma, ko gūstam ikdienā, darbā vai attiecībās, tas viss aizmirstas, tiklīdz rokās nonāk laba literatūra, interesants raksts. Lasīšana ir vienkāršs veids, kā prātu saglabāt skaidrībā.

Šajā Doctus numurā gribētu izcelt Dziesmu svētku notikumiem veltīto interviju ar dakteri neonatoloģi un deju kolektīvu vadītāju Ramonu Irbi. Iedvesmojoša dzīves pieredze par spēju apvienot profesionālo un radošo darbību. Ļoti uzrunāja dakteres pašaizliedzīgā attieksme pret darbu: “Nevar aiziet, ja neesi izdarījis darbu līdz galam. Nevar citādi — cilvēks jāizārstē, drīksti visu nezināt, bet tev jāizdara viss, ko zini un vari.”

 

Uzmanību pievērsu rakstam par perifēro asinsvadu patoloģijām (autori Arnita Baklašova, Ieva Ozoliņa, Viesturs Spalis), kurā vēstīts gan par perifēro artēriju slimību asociācijā ar primāru arteriālu hipertensiju un labākajiem terapijas algoritmiem, gan par hronisku perifēro vēnu nepietiekamību un tās iespējamo terapiju. Perifēro artēriju slimības attīstās pat 5 % cilvēku pēc 50 gadu vecuma un var izraisīt smagas sekas — gan ekstremitāšu gangrēnu, gan amputāciju.

 Dr. Maijas Motivānes klīniskā analīze, aprakstot Latvijā vienīgo ģenētiski pierādīto gadījumu par iedzimtu fruktozes nepanesību un hronisku nieru nepietiekamību ar nepieciešamību pēc dialīzes, lika aizdomāties par retajām slimībām, kuru atklāšanā vajadzīgs plašs zināšanu arsenāls un skrupulozs ārsta ieguldījums.

 

Šajā numurā Dr. Inga Zārde sniedz skaidrojumu par piemērotākajiem medikamentiem pret miega traucējumiem un ieskicē risinājumus arī medicīnas darbiniekiem aktuālāko miega traucējumu gadījumā, strādājot maiņu darbu.

 

Latvijā vērojama tendence sarukt ambulatoro pediatru skaitam. Par to, kāda ir viņu vieta Latvijas veselības aprūpes sistēmā, vēsta pediatru un ģimenes ārstu viedokļu apkopojums.”

 

Uz augšu ↑