Žurnāli

UZ AUGUSTA NUMURA VĀKA

Ģimenes ārste Dr. Mirdza Stare no Līvāniem.    

“Kā vienmēr žurnālā Doctus pārdomas raisoši, interesanti un izglītojoši raksti. Šoreiz kā ģimenes ārsts ar pediatra diplomu sāku ar Jeļenas Sergejevas rakstu — ārkārtīgi interesanta un patiešām plaši—gari—ilgi diskutējama tēma. Atsevišķu valstu pētījumus par bērna barošanu ar krūti un mātes depresiju interesanti salīdzināt ar situāciju savā praksē. Ļoti saturīgs šķiet secinājums par probiotiķu lietošanu, un aktuāli, saistoši ir lasīt par D3 vitamīna un cukura diabēta kopsakarībām ikdienā. Ļoti uzrunāja kolēģes teiktais, ka “abu vecāku uzvedības modelis ir svarīgs”.

Nevaru nepiekrist ginekoloģijas rezidentei Annai Langretei, ka svarīgi, lai VISU specialitāšu pārstāvjiem būtu zināšanas par kontracepcijas metodēm, un svarīgi atcerēties arī par to ne–kontraceptīvajiem darbības mehānismiem, un, ieklausoties savos pacientos, mediķis sapratīs, KAS pacientam ir aktuāls un svarīgs.

Aizdomāties lika arī gastroenterologa dietologa Edgara Bodnieka skatījums uz senioru veselības problēmām — pirms parakstām “smagos” izmeklējums, neaizmirsīsim pajautāt: ko un kā ēd mūsu seniors un kā viņam iztukšojas zarnu trakts! Un atcerēsimies par “ātro” olbaltumvielu nozīmi gados vecākiem pacientiem.

Pasmagas pārdomas raisījās par mediķu globālo migrāciju, savukārt cerīgi un gaiši kļuva, lasot par Vidzemes lauku farmaceitiem!

Mani atslēgvārdi šim Doctus numuram būtu:

uzklausīt/pajautāt/sadzirdēt;

mācīties pašiem;

izglītot pacientus.

Kādi būs jūsējie atslēgvārdi, kolēģi? Lasiet, jūtiet, domājiet! Lai veselība un mierīgs prāts mums visiem!”

Uz augšu ↑