Žurnāli

UZ JANVĀRA NUMURA VĀKA

Ilona Vilkoite, gastroeneteroloģe, gastrointestinālās endoskopijas speciāliste

Janvaris_vaks-thumb“Kā vienmēr asprātīgs profesora Anatolija Danilāna stāsts par vienu no ārstu aprindās apspriestākajām tēmām — hepatoprotektoriem. Profesora runāt un rakstīt maniere neatstāj vienaldzīgu. Tā prot tikai viņš. Arī mani viņš pirms vairākiem gadiem iedvesmoja kļūt par gastroenteroloģi, par ko profesoram esmu bezgalīgi pateicīga. Jūtu ar profesoru īpašu saikni — esam dzimuši vienā dienā ar 40 gadu starpību.”

“P. Stradiņa KUS kolēģu klīniskais gadījums par metastātisku kolorektālu vēzi ir man kā endoskopistei ļoti tuva tēma. Apmēram ceturtdaļa pacientu pie ārsta vēršas brīdī, kad atrodamas attālas metastāzes, tas mums signalizē, ka sijājošā atlase valstiskā līmenī strādā nepilnīgi, un te ir vieta diskusijai, iespējams, arī profesionālo asociāciju līmenī.”

 “Priecājos par profesora Vitolda Mackēviča nerimstošo atbalstu jaunajiem speciālistiem, kā rezultātā tapis informatīvs raksts par hipotireozes iemesliem. Profesors Mackēvičs iedrošināja arī mani pievērsties zinātniskai darbībai, esmu priecīga, ka man bijusi iespēja iepazīties ar šo izcilo personību.”

“Dakteres Sandras Vestermanes izklāsts par kognitīvo pārslodzi, manuprāt, ir ļoti aktuāls, jaunu gadu sākot. Ērihs Marija Remarks reiz teicis: “Varbūt mēs tā esam pieraduši skriet darbā, ka drusku brīvības mūs jau traucē.” Šis raksts būs noderīgs gan pacientu labākai izprašanai un informēšanai, gan arī pašiem, izvērtējot savas attiecības ar darbu, pārslodzi, izdegšanu vai gluži otrādi — apmierinātību un gandarījumu par savu pienesumu.”

“Jaunajā gadā visiem kolēģiem un draugiem novēlu baudīt savu darbu, novērtēt tā augļus un rast prieku sīkumos! Sub sole nihil perfectum — zem saules nekas nav sasniedzis pilnību.”

Uz augšu ↑