Hlamīdijas sēklinieku audos saistītas ar vīriešu neauglību

Doctus . | 2019. gada 10. oktobris

Kvīnslendas universitātē veiktā pētījumā iezīmēta nediagnosticētu seksuāli transmisīvo slimību iespējamā loma vīriešu neauglībā. Pētījumā pirmo reizi atklāta hlamīdija neauglīgu vīriešu sēklinieku audu biopsijā.

Pētnieki 12 no 18 sēklinieku biopsiju donoru asinīs atrada arī antivielas, kas raksturīgas Chlamydia trachomatis, norādot, ka vīrieši ir bijuši pakļauti baktēriju iedarbībai, tomēr neviens no vīriešiem neziņoja par infekcijas simptomiem vai iepriekš diagnosticētu ar hlamīdiju vai jebkuru citu seksuāli transmisīvu infekciju (STI).

Galveni pētījuma secinājumi:

  • Vīriešiem, kuru audi tika testēti, bija mērena līdz smaga neauglība, tas nozīmē, ka spermatozoīdi tika ražoti nedaudz vai netika ražoti nemaz, un lielākajai daļai šo vīriešu neauglības cēlonis nebija zināms.
  • Hlamīdijas tika atrastas 45,3 % fiksētās sēklinieku biopsijās (43 no 95 vīriešiem), nevienam no šiem vīriešiem nebija zināms neauglības cēlonis.
  • Hlamīdijas atrada arī 16,7 % tikko ņemtu sēklinieku biopsijās (3 no 18 vīriešiem), arī šiem vīriešiem nebija zināms neauglības cēlonis.
  •  12 no 18 vīriešiem ar tikko ņemtu biopsiju (66,7 %) bija antivielas uz Chlamydia trachomatis, bet visi šie vīrieši bija asimptomātiski un viņi nezināja, ka viņiem ir STI.

Līdz šim hlamīdiju infekciju saistīja ar sieviešu neauglību, maz bija zināms par tās saistību ar vīriešu neauglību.

 

AVOTS: Bryan ER, McLachlan RI, Rombauts L, et al. Detection of chlamydia infection within human testicular biopsies. Human Reproduction, 2019

 

Uz augšu ↑