Hlamīdijas sēklinieku audos saistītas ar vīriešu neauglību

Doctus . | 2019. gada 10. oktobris

Kvīnslendas universitātē veiktā pētījumā iezīmēta nediagnosticētu seksuāli transmisīvo slimību iespējamā loma vīriešu neauglībā. Pētījumā pirmo reizi atklāta hlamīdija neauglīgu vīriešu sēklinieku audu biopsijā.

Pētnieki 12 no 18 sēklinieku biopsiju donoru asinīs atrada arī antivielas, kas raksturīgas Chlamydia trachomatis, norādot, ka vīrieši ir bijuši pakļauti baktēriju iedarbībai, tomēr neviens no vīriešiem neziņoja par infekcijas simptomiem vai iepriekš diagnosticētu ar hlamīdiju vai jebkuru citu seksuāli transmisīvu infekciju (STI).

Galveni pētījuma secinājumi:

 • Vīriešiem, kuru audi tika testēti, bija mērena līdz smaga neauglība, tas nozīmē, ka spermatozoīdi tika ražoti nedaudz vai netika ražoti nemaz, un lielākajai daļai šo vīriešu neauglības cēlonis nebija zināms.
 • Hlamīdijas tika atrastas 45,3 % fiksētās sēklinieku biopsijās (43 no 95 vīriešiem), nevienam no šiem vīriešiem nebija zināms neauglības cēlonis.
 • Hlamīdijas atrada arī 16,7 % tikko ņemtu sēklinieku biopsijās (3 no 18 vīriešiem), arī šiem vīriešiem nebija zināms neauglības cēlonis.
 •  12 no 18 vīriešiem ar tikko ņemtu biopsiju (66,7 %) bija antivielas uz Chlamydia trachomatis, bet visi šie vīrieši bija asimptomātiski un viņi nezināja, ka viņiem ir STI.

Līdz šim hlamīdiju infekciju saistīja ar sieviešu neauglību, maz bija zināms par tās saistību ar vīriešu neauglību.

 

AVOTS: Bryan ER, McLachlan RI, Rombauts L, et al. Detection of chlamydia infection within human testicular biopsies. Human Reproduction, 2019

 

Uz augšu ↑
 • Aspirīns primārajā profilaksē: vajadzīgs individuāls izvērtējums

  Doctus . | 2020. gada 20. februāris

  Jaunākās primārās profilakses vadlīnijas iesaka lietot aspirīnu indivīdiem ar augstu primāro kardiovaskulāro notikumu risku, ja viņi ir vecumā no 40 līdz 70 gadiem, bet ne tiem, kuriem ir pāri 70 gadiem. Tomēr cilvēkiem pēc 70 gadu vecuma kardiovaskulāro notikumu risks ir daudz augstāks nekā pirms 70 gadu vecuma. Lasīt visu

 • 10 000 soļu dienā: nav maģiskā svara zaudēšanas formula

  Doctus . | 2020. gada 19. februāris

  Jau gadiem ilgi 10 000 soļu dienā tiek uzskatīts par zelta standartu tiem, kuri vēlas uzlabot savu veselību, jaunākie pētījumi rāda, ka atsevišķi ieguvumi ir arī no 7500 soļiem dienā. Tomēr zinātnieki norāda, ja vēlaties izvairīties no svara pieauguma, nevajag ņemt vērā tikai soļu skaitu.   Lasīt visu

 • Striju molekulārais un šūnu mehānisms

  Doctus . | 2020. gada 18. februāris

  Striae distensae jeb strijas ir ādas bojājumi, kas rodas hormonālu satricinājumu periodos, proti, pubertātes un grūtniecības laikā. Strijas parādās kā sarkanas vai purpursarkanas līnijas, kas lēnām pārvēršas bālās ādas līnijās, un tās novēro 90 % sieviešu, tomēr pētījumu par striju izcelsmi ir maz un nepieciešami jauni profilaktiski un koriģējoši ārstēšanas veidi. Lasīt visu