Žurnāli

UZ NOVEMBRA NUMURA VĀKA

Ainis Dzalbs, ģimenes ārsts  

 “Raugoties pa logu, kur rudens krāsas un lietus pilieni spēlējas manas lauku viensētas ainavā, un pāršķirstot jauno Doctus numuru, aizdomājos... “Komunikācija un māksla izdarīt maksimumu, lai visi procesā iesaistītie būtu priecīgāki un apmierinātāki...” Ar šādu atziņu pēc studiju un darba pieredzes ārvalstīs dalās jaunā kolēģe Lelde Liepiņa.”

 “Rakstā atspoguļota ārstu darba vide ārvalstīs: uzrunājoša, motivējoša gandarījoša. Iepazīstoties ar Dr. Liepiņas pieredzi, izaicinājumiem un izsapņojot sakārtotu darba apstākļu un veselības aprūpes sistēmas vīziju, iezīmējas mūsu darba ikdienas vājie posmi: pārslodze, nogurums, izdegšana. Mazliet skumji, ka, funkcionējot uz izdegšanas robežas un šobrīd darot šķietami maksimāli iespējamo, mēdzam taupīt laiku svarīgākajā posmā —  sarunā ar pacientu. Īpaši svarīgi tas ir ģimenes medicīnā, kur konsultācija ir saruna par pacientam aktuālo, atbalsts un motivācija. Raksts liek aizdomāties par mūsu darba prioritātēm.”

“Pārlapojot Doctus numura publikāciju par migrēnu, atrodams svarīgākais vienojošais moments pacientu aprūpē — kvalitatīva, atbalstoša un skaidrojoša saruna, kas būs gan diagnostikas, gan ārstēšanas plāna stūrakmens.”

“Iedziļinoties to pacientu aprūpes niansēs, kam veikta sirds vārstuļu operatīva terapija, neiztiksim tikai ar vadlīnijām vien, jābūt efektīvai saziņai, kas mums palīdzēs gan sasniegt maksimumu, gan to, “lai visi procesā iesaistītie būtu priecīgāki un apmierinātāki”.”

“Novēlu visiem Doctus lasītājiem rast laiku empātiskai sarunai ar saviem pacientiem un vienlaikus nebeidzamo pienākumu un dežūru virpulī nepazaudēt sevi.”

 

 

Uz augšu ↑