Migrēnas galvassāpes? Apsveriet aspirīna lietošanu to profilaksei un terapijai

Doctus . | 2019. gada 5. decembris

Migrēnas galvassāpes ir trešā biežākā saslimšana pasaulē, no tām cieš katrs septītais pasaules iedzīvotājs. Migrēnas pacientiem ir arī paaugstināts insulta risks.

Migrēnas galvassāpes ir vieni no visbiežāk sastopamajiem un potenciāli novājinošajiem traucējumiem, ar kuriem sastopas primārās veselības aprūpes sniedzēji. Akūtas migrēnas ārstēšanai, kā arī atkārtotu lēkmju novēršanai, ir pieejami recepšu medikamenti ar pierādītu efektivitāti. Tiem, kam nav veselības apdrošināšanas vai ir lieli līdzmaksājumu, tie tomēr var nebūt pieejami, un visi pacienti tos labi panes vai arī tie var būt kontrindicēti.

Pierādījumu kopums, kas ietver nejaušinātu pētījumu datus, liek domāt, ka lielas devas no 900 līdz 1300 miligramiem aspirīna, kas ieņemtas simptomu rašanās brīdī, ir efektīva un droša akūtu migrēnas galvassāpju ārstēšanas iespēja. Turklāt pierādījumu kopums, ieskaitot dažus, bet ne visus, randomizētus pētījumus, norāda uz iespēju, ka aspirīna lietošana dienā no 81 līdz 325 miligramiem var būt efektīva un droša ārstēšanas iespēja atkārtotu migrēnas lēkmju novēršanai.

Aspirīna salīdzinoši labvēlīgais blakusparādību profils un ārkārtīgi zemās izmaksas salīdzinājumā ar citām recepšu zāļu terapijām var sniegt papildu iespējas primārās veselības aprūpes sniedzējiem, kas ārstē akūtas, kā arī atkārtotas migrēnas galvassāpes.

AVOTS: Biglione B, Gitin A, Gorelick PB, Hennekens Ch. Aspirin in the Treatment and Prevention of Migraine Headaches: Possible Additional Clinical Options for Primary Healthcare Providers. The American Journal of Medicine, 2019

Uz augšu ↑