Žurnāli

UZ DECEMBRA NUMURA VĀKA

Anda Kadiša, reimatoloģe

 “Lieliski, ka zinātne attīstās un tiek atklātas arvien jaunas un efektīvas metodes dažādu vēžu diagnostikā un mērķterapijā. Dati par audzēju pacientiem Latvijā nav iepriecinoši. Mums vēl ļoti daudz darāmā, lai saviem pacientiem nodrošinātu valsts apmaksātu agrīnu diagnostiku un efektīvu pretvēža terapiju. Ne mazāk svarīgi — ieinteresēt jaunos ārstus palikt Latvijā, strādāt arī valsts iestādēs.”

“Viens no sievietes dzīves skaistākajiem periodiem ir bērniņa gaidīšanas laiks. Svarīgi, lai tā gaitā nepasliktinātos grūtnieces slimību norise, bet, ja tomēr pasliktinās, tad terapijai jābūt drošai gan topošajai māmiņai, gan bērniņam. Šajā numurā par bronhiālo astmu un grūtniecību.”

“Esmu ārste trešajā paaudzē, bet pirmā reimatoloģe savā dzimtā. Mani senči uzlikuši augstu latiņu, un man ir patiess gods un lepnums būt viņu sekotājai un domubiedrei. Rakstu par mediķu ģimenēm vairākās paaudzēs lasīju ar ļoti personīgu interesi un izjūtām. Tāpat vienmēr aizraujošas ir intervijas ar ārstu kā personību, jo katram ārstam dzīvē ir arī daudzas citas lomas un intereses.”

“Tuvojas gaišais Ziemassvētku un gadu mijas svinību laiks. Tad kļūstam mīļāki, iecietīgāki un laipnāki cits pret citu. Lai mums izdodas tādiem būt ikkatru nākamā gada dienu! Jaunajā gadā lai ikviens savu darbu veic godprātīgi, sasniedz mērķus un piepilda sapņus!”

Uz augšu ↑