Izotretinoīns nepaaugstina depresijas risku pacientiem ar akni

Doctus . | 2019. gada 14. marts

Reālās dzīves dati, kas tika prezentēti ikgadējā Amerikas dermatoloģijas akadēmijas sanāksmē, uzrāda, ka depresija nav biežāk sastopama pacientiem ar akni, kuri terapijā ir saņēmuši izotretinoīnu.

Pētījuma rezultāti liecina, ka izotretinoīns nav neatkarīgs depresijas riska faktors pacientiem ar akni.

Iepriekš veiktos pētījumos ir pierādīta korelācija starp izotretinoīnu pacientiem ar smagu akni un garastāvokļa izmaiņām, tai skaitā, depresiju un pašnāvnieciskām domām. Tomēr šī pētījuma rezultāti neapstiprina šādu saistību. Nav pētījumu, kuros pierādītu kauzālu saistību starp izotretinoīnu un depresiju.

Šajā pētījumā pētnieki analizēja vairāk 38 000  aknes pacientu (18 – 65 gadi) medicīniskos ierakstus par laika period 2001.gada janvāris – 2017.gada decembris. No visiem pacientiem, kuri tika ārstēti ar izotretinoīnu, 41 (3,77 %) diagnosticēja depresiju, salīdzinājumam depresija tika diagnosticēta 1775 (4,81 %) aknes pacientu, kuri terapijā nesaņēma izotretinoīnu.

Pētnieki norāda, ka anke pati par sevi rada psiholoģisku trauma un izotretinoīns var mazināt aknes simptomus tādejādi uzlabojot dzīves kvalitāti.

  

AVOTS:Frequency of Depression in Dermatologist-Managed Patients Who Have Acne, Isotretinoin-Exposure vs No Isotretinoin Exposure: Pharmacovigilance Analysis of a Large Midwestern US Population From the RADAR (Research on Adverse Drug Events and Reports) Program. Abstract 8292.

 

Uz augšu ↑
 • Aspirīns primārajā profilaksē: vajadzīgs individuāls izvērtējums

  Doctus . | 2020. gada 20. februāris

  Jaunākās primārās profilakses vadlīnijas iesaka lietot aspirīnu indivīdiem ar augstu primāro kardiovaskulāro notikumu risku, ja viņi ir vecumā no 40 līdz 70 gadiem, bet ne tiem, kuriem ir pāri 70 gadiem. Tomēr cilvēkiem pēc 70 gadu vecuma kardiovaskulāro notikumu risks ir daudz augstāks nekā pirms 70 gadu vecuma. Lasīt visu

 • 10 000 soļu dienā: nav maģiskā svara zaudēšanas formula

  Doctus . | 2020. gada 19. februāris

  Jau gadiem ilgi 10 000 soļu dienā tiek uzskatīts par zelta standartu tiem, kuri vēlas uzlabot savu veselību, jaunākie pētījumi rāda, ka atsevišķi ieguvumi ir arī no 7500 soļiem dienā. Tomēr zinātnieki norāda, ja vēlaties izvairīties no svara pieauguma, nevajag ņemt vērā tikai soļu skaitu.   Lasīt visu

 • Striju molekulārais un šūnu mehānisms

  Doctus . | 2020. gada 18. februāris

  Striae distensae jeb strijas ir ādas bojājumi, kas rodas hormonālu satricinājumu periodos, proti, pubertātes un grūtniecības laikā. Strijas parādās kā sarkanas vai purpursarkanas līnijas, kas lēnām pārvēršas bālās ādas līnijās, un tās novēro 90 % sieviešu, tomēr pētījumu par striju izcelsmi ir maz un nepieciešami jauni profilaktiski un koriģējoši ārstēšanas veidi. Lasīt visu