Žurnāli

UZ JŪNIJA NUMURA VĀKA

Dr. Gunta Tīcmane, RSU ģimenes ārsta specialitātes programmas vadītāja, ģimenes ārste no Jumpravas  

 Gunta Tīcmane“Viss zaļo, gaiss smaržo, ir sajūta, ka viss priecē un atkal sākas no jauna. Bet, atceroties no saviem studiju gadiem un tagad pieņemot pārbaudījumus un vērojot savus studentus, zinu, ka viņiem šis laiks ir diezgan saspringts, raižu un pārbaudījumu pilns. Tas jāiztur, un tad varēs ļauties arī vasaras priekiem... Tomēr arī mums, ārstiem ar stāžu, ir darba pilnas rokas un vienlaikus jāapgūst jauna un jauna informācija. Pārlasot svaigo Doctus numuru, patiesi saistošas informācijas ir daudz.”

 “Mani kā ģimenes ārsti īpaši uzrunāja klīniskā gadījuma analīze (paciente ar nieru mazspēju), kurā uzsvērta individuāla pieeja pacientam un komandas darbs, bez kura ģimenes ārsta prakses darbs ir praktiski neiespējams.”

 “Pēdējā laikā arvien aktuālāks kļūst jautājums par pieaugošo arodslimību īpatsvaru — darbspējas vecums pakāpeniski pagarinās, bet darbinieku veselības stāvoklis nebūt nav tas labākais. Ar šo problēmu praksē sastopamies arvien biežāk.”

 “Tagad, vasarā, noderīgi būs profesores Ilonas Hartmanes padomi par kukaiņu kodumiem — ko tādās reizēs darīt, kā rīkoties.”

 “Ļoti iedvesmoja kolēģu stāsti un padomi, kā nepadoties rutīnai. Vasara liek kustēties vēl čaklāk, atraisīties, pievērsties gan atpūtai, gan dažādiem sporta veidiem, arī ekstrēmiem. Uzdrīkstēsimies darīt lietas, kas mums patīk, iedvesmo un dod spēku neizdegt, veicot savu sirdsdarbu!”

 

Uz augšu ↑