Žurnāli

UZ MAIJA NUMURA VĀKA

Raimonda Karls, dermatologs, LU Rezidentūras programmas “Dermatoloģija” vadītājs  

 Raimonds Karls“Ikdienā, strādājot ar pacientiem, kas manā kabinetā ierodas ar vēlmi noskaidrot kāda jaunveidojuma dabu, jāsaskaras ar viņu bailēm un trauksmi par veidojuma dabu — labs, slikts, bīstams, nav bīstams, ņemt nost vai atstāt. Tāpēc bija interesanti izlasīt sagatavoto materiālu par trauksmi: kā to atpazīt un saprast, kādi fizioloģiskie un bioķīmiskie procesi to rada. Atcerēsimies — tā ir daļa no evolucionāra adaptācijas mehānisma, kas nodrošina adekvātu reakciju uz bīstamām situācijām un izvairīšanos no tām. Ārstēšanas process ir ilgs un komplicēts, bet nereti pietiek cilvēkam pateikt: tas veidojums uz jūsu ādas nav melanoma, guliet mierīgi!”

“Man kā dermatologam ļoti interesants ir kolēģu reimatologu raksts par locītavu sāpēm jaunam cilvēkam. Pacients ar psoriātisko artrītu vai podagru nav rets viesis dermatologa kabinetā — gan ar aktīvu, gan bez aktīvas psoriāzes klīniskās ainas uz ādas. Locītavu izmeklēšana, laboratoriskie un radioloģiskie izmeklējumi: kad kurus lietot, iespējamā ārstēšana un kad meklēt padomu pie kolēģiem reimatologiem.”

“Protams, ārsta darbs nav iespējams bez smaida, bez humora, kaut daudziem mūsu humors šķiet itin melns. Pasmaidīt par savu uzvārdu un izstāstīt ar to saistītos atgadījumus rakstā “Uzvārdi ar vēsturi un stāstu”. Arī es kādreiz ar smaidu pastāstīšu par sava uzvārda gaitām pacientu izpildījumā — Kārlis, Kārlēns, Karlsons un pat Dons Karloss...”

Uz augšu ↑