Žurnāli

UZ SEPTEMBRA NUMURA VĀKA

Harijs Čerņevskis, Dr. med., asoc. prof., nefrologs

 “Ģimenes ārstiem un internistiem noderīgs būs elpas trūkuma simptomiem, diferenciāldiagnostikai un svarīgākajiem terapijas principiem veltītais U. Druskas un D. Žentiņas raksts. Uzsvars uz biežākajiem elpas trūkuma iemesliem — HOPS un bronhiālo astmu.” “Pēdējā laikā ļoti aktualizējušies jautājumi par podagras diagnostiku un terapiju. Savlaicīgi ir žurnāla redaktores S. Pauderes–Loginas dažu jaunāko publikāciju atreferējumi un reimatoloģes J. Zepas komentāri, kas dod dziļāku ieskatu šajā problēmā.”

 “Ja “agrākos laikos” pret vakcināciju nekādas iebildes nebija, tad mūsdienās aizvien biežāk vecākiem ir priekšstats, ka “mans bērns jau ar tādu infekcijas slimību neslimos”. Un tomēr slimo...! Ļoti svarīga tēma atspoguļota prof. D. Zavadskas un kolēģes D. Isarovas rakstā par vakcinācijas pamatiem.”

 “Pilnīgi piekrītu vēstures doktorei un antropoloģei Ritai Grāverei par robu medicīnas vēstures zināšanās par Latvijas ievērojamākajiem zinātniekiem. Raksti par medicīnas vēsturi periodiskajos medicīnas izdevumos būtu ļoti vērtīgi, un priecē tas, ka žurnāls Doctus tam velta uzmanību.”

 “Interesants ir V. V. Vinogradovas raksts par, iespējams, daudziem ārstiem pazīstamu problēmu, kas prasa nedaudz dziļāk padomāt arī par sevi pašu.”

 “Žurnāla numurs man patīk ar īpašu orientāciju tieši uz praktizējošo ārstu un svarīgiem klīniskiem jautājumiem. Patīk, ka žurnāla Doctus numuros nav tikai zinātniski raksti, bet tiek dots arī ieskats ārstu dzīvē ārpus darba, par viņu ceļojumiem, interesēm. Intervijas ar ievērojamiem medicīnas speciālistiem ļauj viņus iepazīt tuvāk arī kā vienkāršus cilvēkus starp mums.”

Uz augšu ↑