Vairāk kā 80 % pacientu ar Covid-19 diagnozi ir D vitamīna deficīts

Doctus . | 2020. gada 28. oktobris

Vairāk kā 80 % pacientu no hospitalizētajiem Covid-19 pacientiem Spānijā bija D vitamīna deficīts, secināts pētījumā.

D vitamīns ir hormons, ko ražo nieres un kas kontrolē kalcija koncentrāciju asinīs un ietekmē imūnsistēmu. D vitamīna deficīts ir saistīts ar dažādām veselības problēmām, lai gan joprojām tiek veikti pētījumi par to, kāpēc hormons ietekmē citas ķermeņa sistēmas. Daudzi pētījumi norāda uz D vitamīna labvēlīgo ietekmi uz imūnsistēmu, īpaši attiecībā uz aizsardzību pret infekcijām.

Pētnieki norāda, ka viena no pieejām ir identificēt un ārstēt D vitamīna deficītu īpaši augsta riska indivīdiem, piemēram, vecāka gadagājuma cilvēkiem, pacientiem ar blakus slimībām un pansionāta iemītniekiem, kuri ir galvenās Covid-19 riska grupas.  D vitamīna līmeņa uzturēšana optimālā līmenī pozitīvi ietekmē gan balsta un kustību aparātu, gan imūnsistēmu.

Pētnieki atklāja, ka 80 % no 216 Covid-19 pacientiem, kuri bija hospitalizēti, bija D vitamīna deficīts, un vīriešiem bija zemāks D vitamīna līmenis nekā sievietēm. Covid-19 pacientiem ar zemāku D vitamīna līmeni arī paaugstinājās iekaisuma marķieru, piemēram, feritīna un D-dimēra, līmenis serumā.

AVOTS: The Endocrine Society. Over 80 percent of COVID-19 patients have vitamin D deficiency, study finds: Vitamin D deficiency was more prevalent in men.ScienceDaily, 27 October 2020.

 

Uz augšu ↑