Žurnāli

UZ DECEMBRA NUMURA VĀKA

Angelika Krūmiņa. prof., infektoloģe, hepatoloģe  

 Ik gadu 1. decembris ir Pasaules AIDS diena, šogad to atzīmējam Covid–19 pandēmijas ēnā, tādējādi uzsverot — “kamēr drošībā nav visi, neviens nav drošībā”. Dr. Sanitas Pauderes–Loginas rakstā skaidri iezīmēti HIV tēmas globālās solidaritātes un dalītās atbildības procesi, pieminētas sociālās kampaņas Latvijā un citur pasaulē. Ko mūsu valsts eksperti var mācīties no ārvalstu speciālistiem? Vai Testpunktu jauda ir pietiekama? Kā tos padarīt efektīvākus? Manuprāt, uzskatāmi izklāstīts un ļoti informatīvs raksts ikvienam lasītājam!

Jautājumi ap un par kardioloģiju ir mūžam seni, un neatkarīgi no Covid–19 uzliktajiem ierobežojumiem, pārmaiņu iespējām un negācijām pāri visam ir retorisks vaicājums: vai ārsti un veselības aprūpes sistēma ir gatava pandēmijas X stundai? Skaudru viedokli, kas mijas ar cilvēciskumu, sirds gudrību un prāta enerģiju, atradīsiet rakstā

“Sirds glābējs”, kur mūsu izcilais sirds ķirurgs prof. Pēteris Stradiņš stāsta par darba gaitām un dzīves nodarbēm, par lietām, ar ko lepojas un kas gandarī. Zīmīgi arī profesora vārdi, ka Latvijas veselības aprūpes sistēma ir vāja. Un tālāk? Kas ir veiksmīgas sistēmas funkcionēšanas pamatā? Sirsnīgi iesaku izlasīt par sirds ķirurgu!

Turpinot par sirds lietām, ļoti vērtīgs ir kardiologa un aritmologa prof. Oskara Kalēja raksts par ātriju fibrilāciju. Lieki piebilst, ka, zinot ātriju fibrilācijas pacienta profilu, ģimenes ārsta un speciālistu kompetences, varam mēģināt kopīgiem spēkiem mazināt nevajadzīgu hospitalizāciju skaitu. Jo īpaši pandēmijas apstākļos! Kolēģa dzirksts un plašās zināšanas neatstās vienaldzīgus žurnāla lasītājus!

Novēlu mums visiem morālu spēku, senču gudrību un dvēseles gaišumu ik dienas. Lai esam tik stipri, ka cits citu stiprinām, un mīlam savu valsti — Latviju — no visas sirds!

Uz augšu ↑