Monētas izmēra gudrais insulīna plāksteris

Doctus . | 2020. gada 13. februāris

Pētnieki strādā pie gudrā insulīnu izdalošā plākstera izstrādes, kas varētu monitorēt un pārvaldīt glikozes līmeni cilvēkiem ar cukura diabētu, kā arī ievadīt nepieciešamo insulīna devu.

Šādu nelielu plāksteri būtu vienkārši saražot un ērti lietot ikdienā. Šajā pētījumā ir aprakstīts izstrādes procesā esošais plāksteris, kas tiek testēts uz pelēm un cūkām. Pētnieku galvenais mērķis ir uzlabot dzīves kvalitāti pacientiem ar cukura diabētu. Šis nelielais plāksteris ļautu izvairīties no regulāras glikozes līmeņa kontroles un insulīna ievadīšanas. Plāksteris monitorē glikozes līmeni asinīs, tajā ir arī insulīna devas, kas ar mikroadatām nepieciešamības gadījumā ievada insulīnu, lai glikozes līmenis sasniegtu nepieciešamo līmeni. Kad glikozes līmenis stabilizējas, insulīna ievade tiek pārtraukta. Pētnieki norāda, ka ieguvumi no plākstera ir iespēja izvairīties no insulīna pārdozēšanas, kas var rezultēties hipoglikēmijā, lēkmēs komā un pat nāvē. Šobrīd tiek veikti eksperimenti ar cūkām, ar plāksteri izdodas kontrolēt glikozes līmeni 20 stundas. Pētnieki cer, ka kādu dienu šāds plāksteris būs pieejams arī cilvēkiem, ir iesniegts pieteikums sākt klīniskos pētījumus ar cilvēkiem.

AVOTS: Yu J, Wang J, Zhang Y, et al. Glucose-responsive insulin patch for the regulation of blood glucose in mice and minipigs. Nature Biomedical Engineering, 2020.

Uz augšu ↑