Žurnāli

UZ APRĪĻA NUMURA VĀKA

Dr. Olafs Volrāts, bērnu ķirurgs  

 Klāt kārtējais interesantais žurnāla Doctus numurs, kurš neļauj vilties. Mani uzrunāja prof. Valda Pīrāga atziņas sarunai ar pacientu. Esmu vienisprātis ar profesoru, ka saziņai ar pacientu ir būtiska un varbūt pat noteicoša nozīme ārstniecības procesā. Ārstam jāvar izprast pacienta paradumus un iegūt uzticību. Tas palīdzēs ātrāk noteikt pareizo diagnozi, samazināt klīnisko izmeklējumu skaitu un, protams, ietaupīt medicīnai atvēlētos resursus.

Endokrinoloģes Daces Seisumas sagatavotais raksts par psoriāzi un blakusslimībām endokrinologa skatījumā atgādina par virssvara problēmu. Pacients ar virssvaru ir katra ārsta bieds — un ne tikai ārsta, bet arī sabiedrības. Blakusslimību dēļ šādiem pacientiem jebkura slimība var noritēt smagāk, ārstēšanās laiks parasti ir ilgāks, iespējama invaliditāte. Tāpēc rūpēsimies par savu veselību — kustēsimies, smiesimies un domāsim labas domas!

Izglītojoši, saistoši un katram ārstam ieteicami izlasīšanai būtu raksti par sirds mazspēju un dziļo vēnu trombozi.

Lasām žurnālu Doctus! Tam ir gan vispārizglītojoša, gan arī zinātniska un praktiska vērtība — artava Latvijas medicīnas izaugsmei.

Uz augšu ↑