Žurnāli

UZ JŪLIJA NUMURA VĀKA

Dr. Kristina Amosova, bērnu alergoloģe, pediatre.

 Ar lielu interesi lasīju jauno Doctus numuru, vēl jo vairāk tāpēc, ka šeit publicēts arī manas skolotājas Dr. Ievas Cīrules raksts (veidots kopā ar topošu bērnu alergoloģi) par atopisko dermatītu saistībā ar maisījuma izvēli vai mātes uzturu. Šī tēma ikdienas praksē ir ļoti aktuāla, jo atopiskais dermatīts nereti rada izaicinājumus simptomu mazināšanā un to gaitas vadīšanā, tāpēc liekam cerības uz jaunajiem pētījumiem, lai veiksmīgāk spētu palīdzēt mazajiem pacientiem.

Intervija “Plastmasas izpētes ekspedīcija” ar Nitu Jirgensoni radīja neaizmirstamu iespaidu — aizraujošs stāsts par skumju globālu realitāti. Mēs visi zinām par Zemes piesārņošanas problēmu. Nita nosauc faktus, kuri skar katru no mums: plastmasa, kas organismā iekļūst ar ēdienu, rada hormonālās sistēmas traucējumus un tālāk izraisa neauglību. Būtu vērtīgi runāt, diskutēt un ziņot par šo problēmu “uz katra stūra”, lai cilvēki sāktu aizdomāties par tālejošajām sekām.

Savā rakstā stāstu un skaidroju par iespēju cilvēkiem, kuriem ir alerģija pret plēvspārņiem, palīdzēt ar imūnterapiju, ko esam sākuši veikt arī bērniem BKUS.

Uz augšu ↑