Žurnāli

UZ AUGUSTA NUMURA VĀKA

Vitolds Mackēvičs, Dr. med., asoc. prof. endokrinologs, internists  

 Lai gan pastāvīgi paplašinās zināšanas un parādās jaunas terapijas iespējas, cukura diabēts un tā izraisītās komplikācijas joprojām ir aktualitāte endokrinoloģijā. Par ieguldījumu endokrinoloģijas tēmas izklāstā — cukura diabēta hroniskajām komplikācijām — atzinība jāizsaka kolēģiem, endokrinoloģijas programmas rezidentiem, kuri aizrautīgi apgūst šo specialitāti. Tas rada pārliecību, ka endokrinologu saimi papildinās jauni ļoti kompetenti specialitātes profesionāļi.

Vēl tad, kad vadīju rezidentūras programmu ģimenes ārstiem, izteicos, ka labprāt ierosinātu uzcelt bronzā lietu pieminekli ģimenes ārstam. Tik plašs zināšanu apjoms nepieciešams šā medicīnas darba lauka pirmajās rindās! Ģimenes ārsta Dr. Andra Lasmaņa atziņas šajā žurnāla numurā vēlreiz raisa cieņu pret kolēģiem, kas pirmie sāk risināt pacientu veselības problēmas.

Ikvienam būs vērtīgi iepazīties ar Doctus medicīnas redaktores Dr. Sanitas Pauderes–Loginas apkopoto informāciju par četru biežāko onkoloģisko slimību statistiku, attīstības riskiem un vadlīnijās minētajām terapijas iespējām.

Patīkami, ka žurnāls Doctus saglabā tradīciju privātā sarunā iepazīstināt ar medicīnas jomas speciālistiem. Šajā numurā varam smelties no fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstes Andas Nulles dzīves pieredzes un atziņām.

Par savu ievirzi klīniskajā medicīnā, pētniecībā un docēšanas darbā, kā arī par ārsta stājas paraugiem vienmēr mana pateicība paliks prof. I. Lazovskim, docentam A. Štiftam endokrinoloģijā, profesoriem I. Siliņam, I. Zagorskim internajā medicīnā, daudziem citiem kolēģiem. Alberts Einšteins teicis, ka viņa panākumi kļuvuši iespējami, pakāpjoties uz iepriekšējo paaudžu milžu pleciem. Tāpat tas ir ar skolotājiem medicīnā.

Uz augšu ↑