Rīgas 1. slimnīcas Rehabilitācijas klīnika – jaunās telpās

Doctus . | 2020. gada 10. septembris

Rīgas 1. slimnīcas Rehabilitācijas klīnika pārcēlusies uz slimnīcas 14A korpusu –1890. gadā būvētā ēka renovēta, to piemērojot rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai. Ēkai piebūvēts lifts, klīnikā izvietota reģistratūra, komforta palātas ar atpūtas krēsliem, dienas stacionāra nodaļa, izveidota bērnu nodaļa.

Rehabilitācijas telpasInvestīcijas veiktas, lai piedāvātu vēl nebijušas rehabilitācijas iespējas Latvijā, iegādātas robotizētas iekārtas. Piemēram, robots, kas izgatavots balstoties uz NASA tehnoloģijām.  Pacientiem ar kustību traucējumiem samazinot gravitācijas spēku, mazinās sāpes, ko izraisa locītavu noslodze un tiek uzlabota līdzsvara kontrole. Terapijas laikā robots izmēra soļa garumu un platumu, pēdas nospiedumu uz skrejceļa, kas pēc iespējas precīzāk ļauj labot gaitas stereotipu.Rehabilitācijas telpa

Pacientiem ar smagākiem pārvietošanās traucējumiem piemērota cita robotizēta iekārta, kura var uzņemties vairāk kā 90% lielu gravitācijas slodzi iešanas laikā, automātiski labo kāju kustību, soļu garumu un gaitas ātrumu. Tas notiek virtuālās realitātes vidē ar audio un vizuālo atgriezenisko saiti. Terapijas laikā robots adaptējas pacienta spējām un sasniegumiem.

Vairākas robotizētas ierīces sekmē rokas funkciju darbības atjaunošanu, var uzlabot spēku visā augšējā ekstremitātē, ieskaitot plaukstu un pikstus, kā arī uzlabot sīko motoriku, un, ar tās traucējumiem saistītu ikdienas aktivitāšu veikšanu. Iegādātas arī neiroloģiskas rehabilitācijas iekārtas, kas palīdz intelektuālo funkciju (atmiņas, koncentrēšanās spēju) trenēšanai.

Iegādāta apratūra, kas šāda vienviet ir vienīgajiem BaltijāMinētās iekārtas ir tikai daļa no jaunumu klāsta Rehabilitācijas klīnikā,” skaidro klīnikas vadītāja, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste un ultrasonogrāfijas speciāliste Anna Trušina.

Foto: no Rīgas 1. slimnīcas arhīva

Uz augšu ↑