PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem
Autori
Skatīt visus
Artem Kalinin

Artem Kalinin

kardiologs, ehokardiogrāfijas metodes ārsts, RAKUS “Gaiļezers”, Sirds un asinsvadu klīnikas Kardioloģijas diagnostiskās nodaļas vadītājs, Latvijas Kardioloģijas biedrības Ehokardiogrāfijas darba grupas vadītājs

Visi autora raksti

II daļa: kreisā priekškambara funkcija un arteriālā hipertensija

Paaugstināts arteriālais asinsspiediens tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem riska faktoriem daudzām sirds-asinsvadu un ar to saistītajām saslimšanām, tāpat arī slimības, kas sekmē ievērojumu kardiovaskulārā riska pieaugumu. Iepriekšējā numurā rakstījām par ultraskaņas iespējām kreisā priekškambara funkcijas novērtēšanā, šajā numurā aplūkojam kreisā priekškambara funkciju saistībā ar arteriālo hipertensiju un miokarda deformācijas.

A. Kalinin, I. Krauča, V. Mešečko, J. Zaharova

I daļa: ultraskaņas iespējas kreisā priekškambara funkcijas novērtēšanā

Pēdējos gados arvien lielāku pētnieku interesi izraisa kreisā priekškambara (KP) funkcijas izpēte. Viens no šīs intereses iemesliem saistīts ar jaunāko ehokardiogrāfijas (EhoKG) metožu izmantošanas iespējām priekškambaru funkcijas izvērtēšanā un agrīnu KP funkciju traucējumu diagnostiku. Šajā numurā aplūkosim ultraskaņas iespējas kreisā priekškambara funkcijas novērtēšanā, savukārt janvāra numurā - kreisā priekškambara funkciju saistībā ar arteriālo hipertensiju.

A. Kalinin, I. Krauča, V. Mešečko, J. Zaharova