Žurnāli

Lasītāji par Doctus

Citāti no Doctus padomnieku diskusijas

Jolanta AdītājaDr. JOLANTA ADĪTĀJA, "Veselības nama 5" ģimenes ārste 

"Doctus vērtība ir zinīgie, atzītie autori, kuros ir vērts ieklausīties. Daudz ilustratīvā materiāla, skaistie žurnāla vāki. Patīk, ka žurnālā nav tikai sausa teorija - varu pārslēgties no medicīnas rakstiem uz atmiņu, pieredzes stāstiem. Mājās krāju Doctus - tā ir mana informācijas krātuve."

 

 

Dace BaltiņaDr. hab. med. DACE BALTIŅA, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas onkoloģe

"Lasu Doctus, lai būtu informēta, kas notiek Latvijā, lai pazītu savus kolēģus. Izlasu arī reklāmas. Doctusā ļoti patīk otrā daļa, jo mēs nevaram izsekot visam, kas notiek Latvijas medicīnā. Izlasu un zinu - ahā, tur tāda operācija veikta, bet tajā slimnīcā - jauna tehnoloģija ieviesta."

 

 

Dr. LAILA ATIĶE, ģimenes ārste no Liepājas, L. Atiķes doktorātsLaila Atiķe

"Žurnālu lasu no beigām! Man pirmajā vietā ir praktiskā informācija. Nav jau tā, ka zinātniskos rakstus - daudz cipariņu, ļoti gudri uzrakstīts - neskatos. No raksta izlobu racionālo graudu, to, ko varēšu izmantot ikdienā pie diagnostikas vai izrakstot medikamentus. Ļoti patīk klīniskie gadījumi! Dažkārt es pat pārtraucu rakstu lasīt un domāju: kā varētu būt tālāk...? Ļoti no svara ir arī autors. Ja profesors Jāzeps Keišs būs uzrakstījis - tēma pat nav svarīga - zinu, ka lasīšu. Jo viņš to būs uzrakstījis tā, ka viss būs skaidrs pat analfabētam."

 

Dr. med. AIGA STĀKA, interniste, P. Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcaAiga Stāka

"Ja man jārisina diferenciāldiagnostikas problēmas, ņemu rokā tekstbukus, kas mums nodaļā pieejami. Tāda vietne kā The New England Journal of Medicine ir brīvi pieejama katram, tās saturu pārskatu reizi nedēļā. Izmantoju arī British Medical Journal, emedicine.com. No latviešu izdevumiem Doctus izlasu no vāka līdz vākam. Veicu mikroaptauju savā nodaļā: ko ārsti domā par Doctus? Visi bija ļoti pozitīvi. Doctus nepārprotami ir labākais starp latviešu valodā esošiem medicīnas žurnāliem!"

 

Dr. GUNTIS IĻĶĒNS, anesteziologs reanimatologs, algologs, Vidzemes slimnīcaGuntis Iļķēns

"Žurnāls ir rokā taustāms, to var forši, ērti gultā lasīt. Ar datoru tomēr tā nevar. Doctus man patīk otrā puse, kur ir interesanti cilvēki, sabiedriskā dzīve. Mani nepiesaista šauri specifiski raksti, neinteresē trešā pirkstiņa ārstēšanas specifika, jo žurnāls nav domāts anesteziologam, internistam vai ķirurgam, žurnāls ir domāts ĀRSTAM. Un Doctus ir žurnāls ārstam. Vēl Doctusam ir ļoti skaisti vāki - mājinieki, nemediķiem, ir uz ko paskatīties! Mani interesē ne tikai kolēģu, bet arī farmaceitu personības un pieredze. Farmaceits ir, atvainojos par izteicienu, Ersatz ārsts (surogātārsts). Cik daudz viņi ārstē pacientus?! Skaidrs, ka farmaceiti mūs aizstās arvien vairāk."

Dace Zvīgule, Krimuldas pagasta aptieka VitamīnsDace Zvīgule

"Izmantoju pārsvarā latviešu literatūru, jo esmu praktiķe. Katru dienu MIC lapiņu atveru. Ja meklēju informāciju par kādu slimību un ārstēšanas iespējām, tad parasti vispirms nonāku līdz žurnālam Doctus, kas man par laimi ir sakrāti aptiekā. Gandrīz pilni Doctus desmit gadi. Farmaceits nav vienkārši pārdevējs aiz letes. Divas trešdaļas pacientu tā arī man saka: es pie jums vēršos pēc padoma."

 

 

Dr. Roberts Veidemanis, RSU rezidents neonatoloģijāRoberts Veidemanis

"Lasu visus pieejamos žurnālus latviešu valodā, jo te publicējas mūsu mācībspēki, kuru lekciju materiāliem, konferenču materiāliem ikdienā ne vienmēr tieku klāt. Tie ir avoti, uz ko varu atsaukties. Mums, studentiem un rezidentiem, Doctus publicētie klīniskie gadījumi ir vienkārši lieliski. Nav jāmeklē patfizioloģijas klades rokā - pēc klīniskā gadījuma demonstrācijas seko pārskats par konkrētu slimību. Perfekti!"

 

 

Mag. pharm. Artūrs Belēvičs, Internacionālā Saules aptiekaArtūrs Belēvičs

"Es mazliet grēkoju ar latviešu literatūras lasīšanu, tas saistīts ar to, ka esmu studējis un piecus gadus dzīvojis Vācijā. Latviešu valodā pieejamos izdevumus izmantoju, lai iepazītu kolēģus. Tādā ziņā ļoti augstu novērtēju Doctus rubrikas, kurās tiek izstāstīti ārstu dzīvesstāsti un pieredzes. Farmaceiti Doctus viennozīmīgi uztver kā literatūru, no kuras mācās."

 

 

Foto: no Doctus arhīva

Atjaunots 2012. gada 2. oktobrī