PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Atvērta pieteikšanās starptautiskā konferenču maratonā – Zinātnes nedēļā

Rīgas Stradiņa universitāte
Atvērta pieteikšanās starptautiskā konferenču maratonā – Zinātnes nedēļā
Pixabay
8. martā RSU atvērusi pieteikšanos Zinātnes nedēļai (RSU Research Week), kas norisināsies no 22. līdz 26. martam tiešsaistē. Zinātnes nedēļa ir piecu starptautisku konferenču maratons ar vairāk nekā 1300 prezentācijām no 45 valstu zinātniekiem, aptverot pasaules tendences gan medicīnā un veselības aprūpē, gan sociālajās zinātnēs.

Pasākums atvērts kā zinātniekiem, tā pētniecības iesācējiem, industriju pārstāvjiem un citiem interesentiem. Reģistrācija pasākumam bez maksas, Zinātnes nedēļas darba valoda – angļu.

  • 22.-23. marts: Zinātnes nedēļa sāksies ar 7. starptautisko studentu konferenci (7th International Student Conference), kas ierasti pulcē ap 1500-2000 dalībnieku no aptuveni 20 valstīm.
  • 24.-26. marts: Darbs deviņās sekcijās noritēs RSU Starptautiskajā medicīnas un veselības zinātņu konferencē Zināšanas praksei (Knowledge for Use in Practice). Paralēli notiks pēc kārtas jau astotā konference Sabiedrība. Veselība. Labklājība (Society. Health. Welfare), kur tiksies Latvijas un ārvalstu veselības nozaru speciālisti, sociālie darbinieki, sociologi, politikas un sabiedrisko attiecību speciālisti, ekonomisti, juristi, filozofi, izglītības speciālisti un citi.
  • 25. marts: Jau otro reizi notiks arī starptautiskā starpdisciplinārā sociālo zinātņu konference PLACES (2nd International Interdisciplinary Conference PLACES). Darbs noritēs septiņās sekcijās, aptverot tādas jomas kā politoloģija, psiholoģija, tiesību zinātne, sociālantropoloģija, komunikācija, ekonomika, kā arī socioloģija.
  • 24. un 26. martā izskaņā norisināsies arī pētnieciskā konference Mācīšanās un mācīšana augstākajā izglītībā (University Teaching and Learning), kuras uzmanības centrā šoreiz būs simulāciju tehnoloģijas.

Papildus nozaru konferencēm paredzētas kopīgas plenārsesijas, kuras ar priekšlasījumu par valsts tiesisko ietekmi uz indivīdu personisko brīvību atklās Valsts prezidents Egils Levits. Par medicīnas digitalizācijas tēmu auditoriju uzrunās arī LMT prezidents un valdes priekšsēdētājs Juris Binde, par tukšošanās fenomenu pirms un pēc pandēmijas runās Oksfordas Universitātes asociētā profesore sociālantropoloģe Dace Dzenovska, savukārt par COVID-19 pētniecību – RSU profesore Ludmila Vīksna. Plenārsesijās uzstāsies arī vieslektori no Igaunijas, Šveices, Zviedrijas un Vācijas, runājot par e-health nākotni, biomateriālu attīstību, personalizētās medicīnas un reģeneratīvās medicīnas iespējām.

Šīgada Zinātnes nedēļas jaunums ir 25.-26.martā iecerētā Inovāciju sekcija (Innovation in Medicine and Healthcare), kur Latvijas vadošie pētnieki un speciālisti diskutēs par veselības aprūpes digitālo transformāciju iedzīvotāju labklājības uzlabošanai. Skatīti tiks tādi jautājumi kā veselības sistēmu un tehnoloģiju savietojamība, droša piekļuve veselības datiem un digitālajiem risinājumiem, sabiedrības uzticība digitālajiem risinājumiem un labāka datu kvalitāte.

Reģistrācija un plašāka informācija: rw2021.rsu.lv