PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Juris Bundulis pieņēmis "Grindeks" piedāvājumu kļūt par kompānijas valdes priekšsēdētāju

Doctus
Juris Bundulis pieņēmis "Grindeks" piedāvājumu kļūt par kompānijas valdes priekšsēdētāju
Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Juris Bundulis apstiprinājis, ka amatu Veselības ministrijā viņš atstās 2012.gada 6.janvārī. Līdz oficiālam lēmumam "Grindeks" valde turpina darbu līdzšinējo valdes locekļu - finanšu un administratīvā direktora Vadima Rabšas un Gatavo zāļu formu ražošanas direktora Zeligmana Lipmana - sastāvā. Vēl gan par iespējamo J. Bunduļa interešu konfliktu būs jālemj KNAB.

Juris Bundulis savulaik A/S "Grindeks" jau strādāja par kompānijas mārketinga un tirdzniecības direktoru un zinātnisko pētījumu un attīstības direktors.

Valsts pārvaldē Bundulis darbojas kopš 1999.gada - vispirms kā Labklājības ministrijas, tad Veselības ministrijas Farmācijas departamenta direktors. Vēlāk viņš bijis Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks politikas īstenošanas jautājumos.

"Grindeks" vadītājs Jānis Romanovskis atstāja amatu 24.novembrī, valdei iesniedzot atlūgumu pēc paša vēlēšanās, nepaskaidrojot rīcības iemeslus.

Taču par Jura Bunduļa iespējamo interešu konfliktu būs vēl jāvērtē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam - likums par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā nosaka, ka amatpersonai divus gadus pēc tam, kad tā beigusi pildīt amata pienākumus, aizliegts iegūt tāda komersanta mantu, kā arī kļūt par dalībnieku, akcionāru, biedru vai ieņemt amatus tādā komercsabiedrībā, attiecībā uz kuru viņa pieņēmusi lēmumu par iepirkumu, valsts vai pašvaldības finanšu līdzekļu, vai privatizācijas fonda līdzekļu piešķiršanu, kā arī veikusi uzraudzības, kontroles vai sodīšanas funkcijas.

"Dienas Bizness" ziņo, ka "Grindeks" peļņa šā gada pirmajos deviņos mēnešos bijusi 5,85 miljoni latu, kas ir par 12,5% jeb 650 000 latu vairāk nekā pērn. Savukārt koncerna apgrozījums deviņos mēnešos bijis 48,9 miljoni latu, kas ir par 4,3% jeb diviem miljoniem latu vairāk nekā pērn. Biznesa žurnāla "Kapitāls", IBS Prudentia un biržas 2011.gada pētījumā 101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums AS "Grindeks" ar uzņēmuma vērtību 113,54 miljoni latu ierindota 18.vietā.

Foto: no Doctus arhīva