PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Rīgas Austrumu slimnīca modernizē intensīvās terapijas darbu

Rīgas Austrumu Klīniskā universitātes slimnīca
Šodien, 6. augustā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" 16.Neiroķirurģijas nodaļā tika atvērta jauna Intensīvās terapijas palāta, kurā vidēji gadā aprūpi varēs saņemt apmēram 260 šīs nodaļas pacienti.
RAKUS Neiroķirurģijas nodaļas vadītājs Kārlis Bicāns un slimnīcas valdes priekšsēdētājs Viesturs Boka

Tā domāta tiem neiroķirurģijas pacientiem, kuriem vairs nav nepieciešams atrasties reanimācijas gultās, taču vēl nepieciešama pastiprināta aprūpe un novērošana līdz lēmuma pieņemšanai par pārvietošanu uz nodaļas palātām. Jaunajā palātā ir sešas intensīvās terapijas gultas ar nepieciešamo aprīkojumu un pastāvīgs aprūpes māsas novērošanas postenis.

"Šāda prakse ir atbalstāma un slimnīca turpinās arī citu neatliekamu un smagu diagnožu ārstniecības nodaļu modernizāciju un pacientu aprūpes un ārstēšanas kvalitātes standartu uzlabošanu. Tas ir nepieciešams, lai atslogotu reanimācijas gultu noslodzi," šodien, atklājot jauno palātu, uzsvēra Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Valdes priekšsēdētājs profesors Viesturs Boka. "Pacientu pārvietošanu uz nodaļām bieži kavē tieši šādu intensīvās terapijas, jeb pastiprinātas novērošanas gultu un palātu trūkums. Šis starpposms starp smagi slima un neatliekama, vai pēcoperācijas slimnieka pārvešanu no reanimācijas uz pastiprinātas novērošanas gultām ir starptautiski vispārpieņemta prakse un mūsu slimnīca tās ieviešanu turpinās, tādejādi nodrošinot vēl kvalitatīvāku un drošāku pacientu aprūpi un ātrāku atveseļošanos, kā arī samazinot ārstniecības izmaksas."

Jaunās palātas izveides iniciatori un koncepcijas autori ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Anestezioloģijas un neatliekamās medicīnas galvenais speciālists profesors Viesturs Liguts, anestezioloģijas un neatliekamās medicīnas virsārste Vija Cera, Neiroķirurģijas nodaļas vadītājs Kārlis Bicāns un šīs nodaļas virsmāsa Vija Šveriņa.

Foto: no RAKUS arhīva

 

 

Lasītākais Doctus.lv
Ārsts ar... sievietes seju

Ārsta seja mainās. Tā kļūst vecāka — teju katrs trešais ārsts Eiropas reģionā ir vecāks par 55 gadiem. Šī seja kļūst arī sievišķīgāka. Sievietes veido 52 % no ārstu skaita, pēdējos desmit gados sieviešu īpatsvars palielinājies par 4 %. [1]

D. Ričika
Psihiskās veselības ietekme uz psoriāzes pacienta izpratni par slimības smaguma pakāpi

Lai veiksmīgi ārstētu psoriāzi, nepieciešams rūpīgi uzraudzīt slimības gaitu un atbildreakciju uz ārstēšanu. Dermatologu ikdienas praksē lietotie slimības smaguma pakāpi novērtējošie rīki neuzrāda to, kā pacients uztver savu slimību. Veiktie pētījumi uzrāda, ka ir vērā ņemama atšķirība starp psoriāzes smaguma pakāpes novērtējumu pacienta un ārsta skatījumā. Izprotot faktorus, kas ietekmē pacienta pašnovērtējumu, ir iespējams uzlabot terapeitisko iznākumu un pacienta apmierinātību ar ārstēšanu.

Doctus
Xerosis cutis jeb sausa āda Gandrīz 100 % astoņdesmitgadnieku

Sausums, zvīņošanās, plaisas, raupja tekstūra un nieze — tā ir daļa no tipiskajiem xerosis cutis jeb sausas ādas simptomiem. Tās iemesli ir traucēta ādas aizsargbarjeras funkcija un nepietiekams mitruma līmenis ādā. Biežāk kserozi novērojam senioriem, bet tā var būt pavadonis daudzām blakusslimībām un izpausties arī jauniem cilvēkiem, ja netiek ievēroti standarta profilaktiskie pasākumi ādas veselības uzturēšanai.

S. Paudere–Logina, A. Zavorins
Izgulējumi. Profilakses nozīme

Izgulējumi jeb spiediena čūlas rodas, ja ilgstoši ir traucēta mobilitāte un asins piegāde ādai un zemādas audiem lokālās apasiņošanas mehāniskas saspiešanas dēļ, kam seko hipoksija un audu nekroze. Izgulējumu risks ir pacientiem, kam traucēta mobilitāte.

A. Kušpelo
Ārsts ar cīnītāja garu. Ģimenes ārsts ANDRIS BAUMANIS

Ģimenes ārsts ANDRIS BAUMANIS viens no pirmajiem Latvijā izveidoja savu ārsta praksi. Dr. Baumanis ne vien rūpējas par savu pacientu veselību, bet arī aktīvi iestājas par to, lai valstī būtu sakārtota veselības aprūpes sistēma. Vēršoties pret dažādām birokrātijas nejēdzībām, cenšas sakārtot darba vidi sev un kolēģiem, nebaidoties izsaukt uguni uz sevi.

M. Lapsa
Atvērta pieteikšanās starptautiskā konferenču maratonā – Zinātnes nedēļā

Šodien, 8. martā, RSU atvērusi pieteikšanos Zinātnes nedēļai (RSU Research Week), kas norisināsies no 22. līdz 26. martam tiešsaistē. Zinātnes nedēļa ir piecu starptautisku konferenču maratons ar vairāk nekā 1300 prezentācijām no 45 valstu zinātniekiem, aptverot pasaules tendences gan medicīnā un veselības aprūpē, gan sociālajās zinātnēs.

Rīgas Stradiņa universitāte