PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Zāļu lieltirgotava "Tamro” ziedo Ls 3 264 Valmieras SOS ciemata bērnu veselības aprūpei

Doctus
Zāļu lieltirgotava "Tamro” ziedo Ls 3 264 Valmieras SOS ciemata bērnu veselības aprūpei
Turpinot jau vairākus gadus ilgušo sadarbību ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju, zāļu lieltirgotava "Tamro" Valmieras SOS bērnu ciematam šī gada sākumā ziedojusi 3 264 latus. Šī summa visa gada garumā tiks izlietota veselības veicināšanas pasākumu īstenošanai ciemata bērniem - nepieciešamajiem medikamentiem, veselības pārbaudēm, fizioterapeita nodarbībām un ar redzes korekciju saistītiem izdevumiem.

"SOS ciemata mazos iedzīvotājus tāpat kā jebkuru bērnu skar saaukstēšanās un dažādi sezonālie vīrusi, kuru ārstēšanai nepieciešami medikamenti. Aptuveni 26 ciematā mītošajiem bērniem ik pēc noteikta laika visa gada garumā jālieto arī specifiski medikamenti. 28 ciemata bērniem ir redzes problēmas - periodiski viņiem tiek veiktas redzes pārbaudes un briļļu korekcijas. Tāpat SOS ciematā mīt arī bērni, kuriem vajadzīga stājas korekcija un nepieciešams apmeklēt fizioterapeita nozīmēto ārstniecisko vingrošanu, tādēļ "Tamro" ziedotā nauda lieti noderēs, lai segtu veselības stiprināšanas pasākumus ciemata bērniem," informē Latvijas SOS Bērnu ciematu nacionālā direktore Ilze Paleja.

SOS ciemata bērnu zīmējums SOS ciemata bērnu zīmējums
SOS ciemata bērnu zīmējums

Valmieras SOS bērnu ciematā pirmās ģimenes dzīvi uzsāka 2007. gadā. Katrā no ciemata 12 ģimenēm SOS vecāku aprūpē dzīvo četri līdz septiņi bērni. Patlaban Valmieras SOS bērnu ciemata ģimenēs mājas ir raduši 68 bērni. 

"Ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju veiksmīgi sadarbojamies jau kopš 2008.gada. Lai gan daudziem no SOS ciematā mītošajiem bērniem ir nepieciešama īpaša aprūpe, tomēr kā jau ikvienā ģimenē vajadzība pēc medikamentiem, piemēram, gripas izplatības laikā vai pavasarī un rudenī, kad ikviena cilvēka organisms ir novājināts, var rasties katram bērnam. Tāpēc priecājamies, ka ar savu ziedojumu varam sniegt atbalstu nepieciešamo veselības aprūpes pasākumu īstenošanai. Tajā pašā laikā ceram, ka līdzekļus no ziedojuma ciematam vajadzēs izmantot iespējami retāk, jo vēlam ciemata bērniem un vecākiem stipru veselību," saka Dita Martinsone, "Tamro" vadītāja Latvijā. 

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir sociālā labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušajiem bērniem un īsteno ģimeņu stiprināšanas projektus. Latvijā organizācija darbojas jau 15 gadus. Patlaban atbalsts tiek sniegts vairāk nekā 800 bērniem SOS bērnu ciematos Valmierā un Īslīcē, SOS jauniešu mājās Iecavā un Jelgavā, kā arī piecos SOS ģimeņu stiprināšanas projektos - Rīgā, Valmierā, Bauskā, Olaines un Cēsu novados.

Iepriekš kopā ar "Ģimenes aptiekām" (no 2012.gada septembra - "BENU aptiekām) "Tamro" Valmieras SOS bērnu ciematā 7000 latu vērtībā izveidoja bērnu aktīvās atpūtas un interešu telpu, kopīgu mācību virtuvi, bibliotēku un mācību - atpūtas stūrīti. Ar abu uzņēmumu atbalstu vēlāk tika labiekārtota ciemata darbnīca, bet 2011. gada janvārī - atklāta darbnīcas piebūve vasaras sporta inventāra glabāšanai ziemā, kā arī pie katras mājas nodrošināti velosipēdu statīvi un pastkastītes efektīvākai savstarpējai saziņai ciemata iekšienē.