PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

4 no 10 veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem strādā arī esot slimi

Doctus
4 no 10 veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem strādā arī esot slimi
Četri no desmit veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem strādāja, neskatoties uz to, ka slimoja ar gripai līdzīgu slimību, secināts pētījuma, kura rezultāti publicēti žurnālā American Journal of Infection Control.

Ja veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēji strādā, slimojot ar gripai līdzīgu slimību, tie izplata šo vīrusu arī pacientiem. Pētījuma mērķis bija noskaidrot, cik izplatīta ir šī problēma.

Tika izsūtīta tiešsaistes anketa 1914 veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem 2014.-2015.gada gripas sezonā. Tika rēķināta paša medicīnas personāla ziņotā saslimstība ar gripai līdzīgām slimībām (drudzis, klepus vai sauss kakls) un iemesli, kādēļ medicīnas personāls izvēlas iet uz darbu slims.

Kopumā 414 (21,6 %) medicīnas darbinieki ziņoja, ka slimo ar gripai līdzīgiem simptomiem un no tiem 183 (41,4 %) atzina, ka slimi iet uz darbu (mediānais slimošanas laiks 3 dienas). Farmaceiti (67,2 %) un ārsti (63,2 %) visbiežāk gāja uz darbu slimi. Analizējot pa darba vietām, visbiežāk uz darbu slimi gāja slimnīcās strādājošie (49,3 %). Biežākais iemesls, kādēļ medicīnas personāls izvēlējās iet uz darbu slimi, bija nepieciešamība pildīt darba pienākumus un sajūta, ka nav tik slikti, lai neietu uz darbu, vkā arī bija nevēlēšanās zaudēt darba samaksu.

Pētnieki secināja, ka 40 % no veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem strādā arī tad, ja viņiem ir gripai līdzīgas slimības. Lai mazinātu gripas izplatīšanos, būtu jādomā, kā neļaut ārstiem strādāt slimiem.  

 

 AVOTS: Chiu S, Black CL, Yue X, et al. Presenteeism among US health care personnel during the 2014-2015 influenza season. Am J Infect Control. 2017;45:1254-1258.