PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Alkohola cenas paaugstināšana saistīta ar zemākiem mirstības rādītājiem

Doctus
Alkohola cenas paaugstināšana saistīta ar zemākiem mirstības rādītājiem
Paaugstinot minimālo alkohola cenu par 10%, nekavējoties samazinās ar alkohola lietošanu saistīto nāves gadījumu skaits, kā arī ir ilgtermiņa ieguvumi veselībai, secināts otrdien publicētā pētījumā.

Kanādas pētnieki atklājuši, ka alkohola izraisītu nāves gadījumu skaits laika posmā 2002. - 2009.gads samazinājās Britu Kolumbijā pēc minimālās alkohola cenas paaugstināšanas, savukārt, jo vairāk privātas alkohola  tirdzniecības vietas bija atvērtas, jo vairāk pieauga ar alkohola lietošanu saistīto nāves gadījumu skaits.

Minimālās alkohola cenas paaugstināšana, samazina ar alkohola lietošanu saistīto nāves gadījumu skaitu Minimālās alkohola cenas paaugstināšana, samazina ar alkohola lietošanu saistīto nāves gadījumu skaitu
Minimālās alkohola cenas paaugstināšana, samazina ar alkohola lietošanu saistīto nāves gadījumu skaitu

Šis pētījums pievienoja zinātniskos pierādījumus, par spīti pastāvošajam viedoklim, ka pat rūdīti alkohola lietotāji samazina izdzertā alkohola daudzumu, ja tiek paaugstināta minimālā alkohola cena.

Pētījumā, kurš tika publicēts žurnālā Addiction, tika anlizētas trīs ar alkoholu lietošanu saistīto nāvju kategorijas: pilnīgi uz alkoholu attiecināma nāve, akūts un hronisks gadījums - tika analizēti mirstības rādītāji laika periodā, kas iekļāva laiku, kad valdība pieņēma lēmumu paaugstināt minimālo alkohola cenu. Galvenais pētījuma secinājums ir, ka minimālās alkohola cenas paaugstināšana ir saistīta ar tulītēju, būtisku un statistiski ticamu ar alkoholu attiecināmās nāves samazinājumu, par 10% paaugstinot cenu, nāves gadījumu skaits samazinās par 32%.

Statistiski ticams nāves gadījumu skaita samazinājums tika novērots arī attiecībā uz akūtiem un hroniskiem gadījumiem divu trīs gadu laikā pēc minimālās cenas paaugstināšanas.

Tai pašā laikā, par 10% pieaugot privātu alkohola tirdzniecību vietu skaitam, par 2% pieauga akūtu, hronisku un kopējais ar alkohola saistīto nāves gadījumu skaits.

Pētnieki zemākus mirstības rādītājus skaidro ar faktu, ka paaugstinot cenu lētākiem dzērieniem, rūdītie dzērāji lieto mazāk alkohola.

Pirmavots: Kelland K. Sharp drop in drink deaths follows alcohol price rise. Reuter, 2013, 06 February.