PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Atklāts gēns, kas nosaka E. coli rezistenci pret kolistīnu

Doctus
Atklāts gēns, kas nosaka E. coli rezistenci pret kolistīnu
Kolistīns ir viela, ko lieto gadījumos, kad Escherichia coli (attēlā) ir rezistenta pret pārējām spēcīgākajām antibiotikām. To lieto tādu infekciju gadījumā, kad ierosinātājs ir multirezistents, jo līdz šim nebija datu, ka baktērijām pret to var attīstīties rezistence.

Atklāts, ka kolistīns efektivitāti zaudē, jo baktērijas ekspresē gēnus, kas nosaka rezistenci pret kolistīnu. Atklājums veikts Walter Reed Army izpētes institūtā ASV.

Pirmās ziņas par E. coli, kas rezistentas pret kolistīnu, publicēti 2015. gadā, šīs E. coli identificētas Ķīnā. Kopš šā ziņojuma E.coli rezistence tiek novērota īpaši. Ir ziņojumi par E. coli, kas rezistentas pret kolistīnu, arī Eiropā un Amerikā.

Kolistīna rezistences gēns (mcr–1) identificēts pacientam militārā veselības aprūpes iestādē. Tā kā iespējama šā gēna transmisija, tad šādi gadījumi nākotnē tiks konstatēti arvien biežāk, vēl vairāk pasliktinot antimikrobiālās rezistences krīzi pasaulē.

AVOTS: Patrick McGann, et al. Escherichia coli Harboring mcr-1 and blaCTX-M on a Novel IncF Plasmid: First report of mcr-1 in the USA. Antimicrobial Agents and Chemotherapy, 2016.