PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Baktērija var palīdzēt diagnosticēt aizkuņģa dziedzera vēzi

Doctus
Baktērija var palīdzēt diagnosticēt aizkuņģa dziedzera vēzi
Pacientiem ar aizkuņģa dziedzera vēzi ir atšķirīgs baktēriju profils siekalās nekā veseliem kontroles grupas cilvēkiem, pat tad, ja pacientam ir citas lokalizācijas vēzis vai aizkuņģa dziedzera slimība. Šis atklājums var palīdzēt izveidot diagnostikas testu, kas palīdzētu atklāt slimību agrīnā stadijā.

ASV katru gadu apmēram 40 000 cilvēku mirst no aizkuņģa dziedzera adenokarcinomas, izvirzot to ceturtajā vietā starp visiem nāves gadījumiem no ļaundabīgiem audzējiem. Pacientiem, kuriem aizkuņģa dziedzera vēzi atklāj agrīnās stadijās, piecu gadu izdzīvotības rādītājs ir 21,5%. Diemžēl simptomi parasti parādās tikai tad, kad vēzis jau ir tādās stadijās, kad nav vairs ārstējams.

Šajā pētījumā tika salīdzinātas siekalās atrodamās baktērijas 131 pacientam (63 sievietes un 68 vīrieši). No šiem pacientiem 14 pacientiem bija diagnosticēts aizkuņģa dziedzera vēzis, 13 pacientiem aizkuņģa dziedzera slimība, 22 pacientiem bija citas lokalizācijas vēzis un 10 pacientiem slimības nebija.

Rezultāti uzrādīja, ka pacientiem, kuriem ir diagnosticēts aizkuņģa dziedzera vēzis ir augstāks divu īpašu mutes dobuma baktēriju (Leptotrichia un Campylobacter) līmenis, salīdzinot ar veseliem cilvēkiem vai pacientiem ar citas lokalizācijas ļaundabīgiem audzējiem vai pacientiem ar aizkuņģa dziedzera slimību. Pacientiem ar aizkuņģa dziedzera vēzi ir zemāks Streptococcus, Treponema un Veillonella līmenis.

Pētnieki norāda, ka pētījuma rezultāti norāda uz atšķirību baktēriju profilu pacientiem ar aizkuņģa dziedzera vēzi, šis atklājums varētu ļaut atklāt aizkuņģa dziedzera vēzi agrīnākās stadijās, izmantojot vienkāršu metodi - paņemot pacienta siekalas un nosakot baktēriju profilu tajās.

 

Pirmavots: American Society for Microbiology. Bacteria in mouth may diagnose pancreatic cancer. ScienceDaily. ScienceDaily, 18 May 2014