PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Iesaka teikt ”Nē” – azitromicīna lietošanai

Doctus
Iesaka teikt ”Nē” – azitromicīna lietošanai
Dažādu slimību ārstēšanas vadlīnijas arvien biežāk rekomendē, ka atsevišķas antiobiotikas, īpaši makrolīdu azitromicīnu, nevajadzētu vairāk lietot, lai ārstētu bieži sastopamas infekciju slimības. Neatbilstoša antibiotiku lietošana ir rezultējusies ar plaši izplatītu antibiotiku rezistenci un "super izturīgu" celmu attīstību.

20. ikgadējā Amerikas neatliekamās medicīnas akadēmijas Zinātniskajā asamblejā izskanēja viedoklis, ja netiks pārtraukta azitromicīna lietošana, nākotnē nebūs pieejamas labas antibiotikas. Katrā valstī, kur ārstēšanas rekomendācijās ir noteikts izmantot pēc iespējas šaurāka spektra antibiotikas, ir novērots rezistences samazinājums, tas būtu ceļš, kas būtu jāiet katrai valstij, lai mazinātu antibiotiku rezistences problēmu.

Azitromicīnu izstrādāja 1980.gadā. 2011.gadā tā bija viena no visbiežāk izrakstītajām antibiotikām. Pašreizējās azitromicīna indikācijas ir hroniskas plaušu slimības akūts bakteriāls paasinājums, akūts bakteriāls sinusīts, sabiedrībā iegūta pneimonija, faringīts, tonsilīts, nekomplicēta ādas infekcija, uretrīts un cervicīts un dzimumorgānu čūlu slimība. Vienīgais izņēmums, kad turpmāk vajadzētu lietot azitromicīnu ir dzīvību apdraudoša bēta laktāma alerģija un pneimonija, kuras cēlonis ir atipiskas baktērijas.

Pirmavots: American Academy of Emergency Medicine (AAEM) 20th Annual Scientific Assembly. February 14, 2014.