PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Izstrādāts vienkāršs tests B12 vitamīna deficīta noteikšanai

Doctus
Izstrādāts vienkāršs tests B12 vitamīna deficīta noteikšanai
Britu Kolumbijas universitātes pētnieki izstrādājuši jaunu metodi B12 vitamīna deficīta noteikšanai. Jaunais tests ir pietiekami jutīgs, lai to izmantotu ikvienā populācijā, tai skaita, jaundzimušajiem.

B12 vitamīna deficītu var noteikt ar vienu asins pilienu, ko var paņemt no pirksta. UBC pētījumā izveidoja sauso asins analīzi, kas pietiekami jutīga, lai mērītu metilmalonikskābes daudzumu, kas ir B12 līmeņa indikators.

Šī minimāli invazīvā pieeja palīdz noteikt B12 vitamīna deficītu vieglā un pacientam ļoti pieņemamā veidā. Šī ir pirmā metode, kas ir pietiekami jutīga, lai testētu veselus cilvēkus uz B12 vitamīna deficītu.

Šo testu var izmantot arī jaundzimušo sijājošai atlasei, lai atsijātu jaundzimušos ar B12 vitamīna deficītu. Ja B12 vitamīna deficīts netiek savlaicīgi atklāts un ārstēts, tas var aizkavēt smadzeņu attīstību, palēnināt mācīšanās spējas un radīt gremošanas problēmas bērniem.

 

Pirmavots: T. H. Schroder, T. A. W. Quay, Y. Lamers. Methylmalonic Acid Quantified in Dried Blood Spots Provides a Precise, Valid, and Stable Measure of Functional Vitamin B-12 Status in Healthy Women. Journal of Nutrition, 2014; 144 (10): 1658.