PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Pirmais asins tests, kas ļauj prognozēt pēkšņu kardiālu nāvi

Doctus
Pirmais asins tests, kas ļauj prognozēt pēkšņu kardiālu nāvi
Pētnieki no Sirds asinsvadu institūta Rodas salā un Ņūportas slimnīcas atklāja, ka vienkāršs asins tests var prognozēt personas risku uz pēkšņu kardiālu nāvi.

Šāda riska apzināšanās ļauj nekavējoties pacientam implantēt sirds defibrilātoru, kas palīdz novērst nāvi. Pētījuma rezultāti publicēti žurnālā Journal of the American College of Cardiology. Šis ir pirmais šāda veida tests, nekad iepriekš ārstiem nebija iespējas noteikt pacienta individuālo risku uz pēkšņu kardiālu nāvi, izmantojot asins testu. Primārās profilakses modelis ASV paredz pacientiem ar risku uz pēkšņu kardiālu nāvi implantēt sirds defibrilātoru, pirms kardiāla notikuma. Šobrīd pārāk bieži tiek implantēti defibrilātori, lai ārsti un pacienti būtu droši, ka nedraud pēkšņa kardiāla nāve.

Ar šī asins testa palīdzību var noteikt pacientus, kuriem ir nepieciešama šī iekārta, tas ļauj implantēt defibrilātorus tikai smagākajos gadījumos. Šobrīd riska novērtējumam izmanto asins izveides frakcijas mērījumus viena sirds sitiena laikā, sirds izsviedes frakciju. Kad izsviedes frakcija nokrītas zem 35%, pacientiem var novērot ieguvumus no defibrilātora implantēšanas. Apmēram 60% pacientu, kuriem ir implantēti defibrilātrori, tie nemaz nav nepieciešami. Jaunais asins tests ir pilota pētījuma fāzē un tiks validēts lielā daudzcentru pētījumā. Ja nākamajā pētījumā apstiprinās to, kas šobrīd ir atklāts, tad šis tests būs ļoti piemērots un izmaksu efektīvs, lai novērtētu pēkšņas kardiālas nāves risku.

Pēkšņa kardiāla nāve ir biežākais dabiskas nāves cēlonis ASV, katru gadu apmēram 325 000 pieaugušo mirst ar pēkšņu sirds apstāšanos.

Pirmavots: Ge Gao, Vikram Brahmanandam, Mihai Raicu, Lianzhi Gu, Li Zhou, Srinivasan Kasturirangan, Anish Shah, Smita I. Negi, Melissa R. Wood, Ankit A. Desai, Antone Tatooles, Alan Schwartz, Samuel C. Dudley. Enhanced risk profiling of implanted defibrillator shocks with circulating SCN5A mRNA splicing variants: a pilot trial. Journal of the American College of Cardiology, 2014