PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Zāles, kas ne tikai ārstē, bet arī atgādina, ka tās ir jāiedzer

Doctus
Zāles, kas ne tikai ārstē, bet arī atgādina, ka tās ir jāiedzer
Gadās, ka pacientiem ir problēmas atcerēties, ka jāiedzer medikamenti noteiktā laikā, tuvākajā nākotnē zāles pašas pateiks priekšā, ka tās ir jāiedzer.

 

Tiek prognozēts, ka tuvākā nākotnē medikamentos būs iestrādāts mikročips, kas atgādinās, ka pacientam noteiktā laikā ir jālieto konkrētie medikamenti, neatkarīgi, vai tas ir pretsaaukstēšanās, antidiabētiskais vai pretvēža medikaments.

Tabletes, kas pašas atgādina, ka tās ir jāiedzer Tabletes, kas pašas atgādina, ka tās ir jāiedzer
Tabletes, kas pašas atgādina, ka tās ir jāiedzer

Digitālā tehnoloģija, ko izstrādāja Kalifornijā, balstoties uz Proteus Digital Health Inc, var atgādināt ne tikai par zāļu lietošanu, bet arī par atgādināt, ka jāiet pastaigāties, ja cilvēks pārāk ilgi ir bijis mazaktīvs.

Kopumā tikai puse pacientu lieto nozīmētos medikamentus, tā kā to ir ordinējis ārsts, atbilstoša medikamentu lietošana ir liela problēma veselības aprūpē.

Izstrādātais sensors pagājušajā mēnesī ir apstiprināts FDA. Šīs jaunās tehnoloģijas mērķis nav pacientam teikt, ka viņš ir slikts pacients, tās ir mērķis ir nodrošināt, ka pacients precīzi lieto nozīmētos medikamentus.

Pacientam ir jānorij sensors, kas ir saistīts ar plāksteri, ko pacients nēsā uz ķermeņa, un šis plāksteris saņem signālus no sensora un ziņo pacientam nepieciešamo informāciju.

Sensors ir sāls graudiņa lielumā, tam nav ne bateriju, ne antenu, tas tiek aktivizēts, saskaroties ar kuņģa sulu. Kuņģa sulas samitrinātais sensors, pabeidz procesu, savienojoties ar varu un magniju un radot niecīgu elektrisko spriegumu uz dažām minūtēm. Plāksteris uz ādas saņem digitālu ziņu, kopā ar pacienta sirds ritmu, ķermeņa leņķi un aktivitāti un nosūta visus šos datus uz ierīci, kurā ir bluetooth, piemēram, mobilo tālruni vai datoru. Tad dati tiek lejuplādēti datorā un tos var apskatīt pacients, aprūpētājs vai ārsts.

Sistēma ļauj lietotājam uzstādīt atgādinājumus, ka noteiktā laikā ir jāiedzer zāles vai jāveic fiziskās aktivitātes.

Proteus darbojas uz vairākiem ģenēriskiem medikamentiem, tai skaitā, 2.tipa cukura diabēta, sastrēguma sirds mazspējas un garīgās veselības traucējumu medikamentiem, kuros bija ievietots šis sensors.

Veselības aprūpes eksperti, ka dažiem pacientiem, īpaši tiem, kuriem varētu būt vislielākie ieguvumi no šīs sistēmas, varētu tā nebūt pieņemama, jo pacienti nevēlēsies nēsāt plāksteri, kas sniedz tālāk informāciju, viņiem var būt sajūta, ka viņus visu laiku novēro/ izseko.