Kolikas
Kolikas zīdaiņa vecumā
Pediatra apskates laikā bērniem 2 nedēļu—3 mēnešu vecumā 10—20 % gadījumu diagnosticē vēdera kolikas. [1] Tās apmēram 85 % gadījumu pilnībā pāriet, sasniedzot trīs mēnešu vecumu, [2] un abiem dzimumiem sastopamas vienlīdz bieži. [3] Kolikas lielākoties ir pašlimitējošs process, kam nav saistības ar organiskiem gremošanas trakta traucējumiem.
Lasītākais Doctus.lv
ARVĪDS IRMEJS, krūts ķirurgs: Dzīve turpinās
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Krūts slimību centra vadītājs, onkologs un krūts ķirurgs, asoc. prof. ARVĪDS IRMEJS divdesmit gadus ir veltījis onkoķirurģijai. Piedzīvojis šīs medicīnas jomas izaugsmi, strādājot apēdis ne vienu vien pudu sāls. Pērn asoc. prof. Arvīds Irmejs tika atzīts par Gada cilvēku medicīnā 2021 un saņēma Gada balvu medicīnā. Katra atdotā balss ir liecība, ka pacienti augstu vērtē ārsta darbu, uzticas un paļaujas uz viņu.
Vai dapagliflozīns ir drošs lietošanai kopā ar citiem kardiāliem medikamentiem?
Dapagliflozīns zināms kā medikaments, kas uzlabo klīnisko iznākumu 2.tipa cukura diabēta pacientiem ar sirds–asinsvadu un nieru slimībām. Tomēr, līdz šim ir ierobežoti dati par dapagliflozīna attiecībām ar citiem medikamentiem, ko izmanto kardiovaskulāru slimību ārstēšanā šai pacientu grupai.
Nākotne radionuklīdu izmantošanā
Apvienojot vārdus “terapija” un “diagnostika”, radies termins “teranostika”, kas pēdējos desmit gados arvien izteiktāk iezīmē izmaiņas nākotnes nukleārās medicīnas un personalizētās terapijas jomā. Teranostika piedāvā konvencionālās terapijas “vienas zāles der visam” nomaiņu uz personalizētu, molekulāru un precīzāku ārstēšanas metodi.
Troksnis ausīs un reibonis senioram
Reibonis un troksnis ausīs ir otrs biežākais iemesls aiz muguras sāpēm, kas senioru aizved uz kabinetu pie ārsta. Iemesli sūdzībām — daudzi un dažādi.
Anestēzijas un intensīvās terapijas māsu morālais distress
Globālā mērogā morālais distress kā nopietna problēma izcelta ne tikai veselības aprūpes sniedzēju vidū, bet arī veselības aprūpes sistēmā kā tādā. Morālā distresa definīcija pirmoreiz tika piedāvāta 1984. gadā, kad Endrjū Džeimetsons (E. Jametson) to definēja kā fenomenu, kad cilvēks zina, kā pareizi rīkoties, bet institucionālo ierobežojumu dēļ pareizās rīcības īstenošana ir neiespējama. [3]
Nozares
- Alergoloģija 41
- Algoloģija 57
- Androloģija 3
- Anestezioloģija 22
- Arodmedicīna 7
- Dermatoloģija 151
- Dietoloģija 31
- Endokrinoloģija 285
- Farmācija 53
- Farmakoloģija 192
- Fitoterapija 9
- Fizikālā medicīna 14
- Fleboloģija 43
- Ģenētika 16
- Ģimenes medicīna 224
- Hepatoloģija 45
- Imunoloģija 14
- Infektoloģija 254
- Internā medicīna 17
- Kardioloģija 389
- Ķirurģija 143
- Narkoloģija 25
- Neatliekamā medicīna 28
- Nefroloģija 50
- Neiroloģija 266
- Netradicionālā medicīna 15
- Oftalmoloģija 66
- Onkoloģija 176
- Otorinolaringoloģija 68
- Patoloģija 3
- Pediatrija 156
- Podoloģija 3
- Psihiatrija-psihoterapija 180
- Psihosomatika 38
- Pulmonoloģija 123
- Radioloģija 21
- Reanimatoloģija 16
- Reimatoloģija 71
- Retās slimības 11
- Uroloģija 82
- Uzturzinātne 58