PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem
Autori
Skatīt visus
 Latvijas Infektoloģijas centrs

Latvijas Infektoloģijas centrs

Visi autora raksti

Francijā plosās masalu epidēmija, Latvija nav izolēta

„Francijā masalu epidēmija turpinās - šogad pirmajā pusgadā reģistrēti jau 14 500 gadījumi (6 saslimušie miruši). Salīdzinājumam – visā pagājušajā gadā Francijā tika reģistrēti 5000 saslimšanas gadījumu ar masalām”, komentējot Eiropas slimību kontroles un profilakses centra sniegto informāciju, stāsta Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) Epidemioloģiskās drošības un sabiedrības veselības departamenta Infekcijas slimību epidemioloģiskās uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Irina Lucenko. Vairāk šīs infekcijas – masalu - skartie reģioni atrodas Francijas dienvidos.

Latvijas Infektoloģijas centrs

Nedēļas laikā dubultojies ar elpceļu infekcijas slimībām saslimušo skaits

Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) epidemiologi informē, ka aizvadītās nedēļas laikā teju dubultojies cilvēku skaits, kuri saslimuši ar akūtām elpceļu infekcijas slimībām. „Valsts ambulatorajās iestādēs ar šīs infekcijas saslimšanas pazīmēm vērsušos pacientu skaits, izsakot skaitļos, ir 852,5 cilvēki uz 100 000 iedzīvotāju. Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu (36.nedēļu), kad šis rādītājs bija – 445,4 cilvēki uz 100 000 iedzīvotājiem, var teikt, ka saslimstība pieaugusi gandrīz 2 reizes – (1,9 reizes vai 91%)”, informē Epidemioloģiskās drošības un sabiedrības veselības departamenta vadītājs Jurijs Perevoščikovs.

Latvijas Infektoloģijas centrs

Valstī strauji augusi saslimstība ar dažādām infekcijas slimībām

Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) Epidemioloģiskās drošības un sabiedrības veselības departamenta apkopotā informācija par infekcijas slimību izplatību pirmajā pusgadā liecina, ka valstī strauji palielinājies ar dažādām infekcijas slimībām saslimušo cilvēku skaits. Visintensīvākais saslimstības pieaugums ir novērots ar zarnu infekcijas slimībām, kašķi, seksuāli transmisīvajām infekcijām un legionelozi.

Latvijas Infektoloģijas centrs