PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Pētera Avena Labdarības fonds „Paaudze” sadarbībā ar RSU un RSU Absolventu asociāciju dibina pirmo stipendiju studējošiem pediatrijā

Rīgas Stradiņa universitāte
Pētera Avena Labdarības fonds „Paaudze” sadarbībā ar RSU un RSU Absolventu asociāciju dibina pirmo stipendiju studējošiem pediatrijā
Šodien, 18. martā, plkst. 15.00 Rīgas Stradiņa universitātē sadarbības līgumu parakstīs Rīgas Stradiņa universitāte, Rīgas Stradiņa universitātes Absolventu asociācija un Pētera Avena Labdarības fonds „Paaudze". Līguma ietvaros paredzēts izveidot Latvijā pirmo stipendiju studējošiem pediatrijā un tās apakšspecialitātēs.

„Bērnu veselība ir viena no sabiedrības veselības prioritātēm, tādēļ ir svarīgi, ka tajā strādā augsti kvalificēti, talantīgi un bērnu veselības aprūpē vispiemērotākie speciālisti. Stipendijas izveide ir viens no veidiem kā izcelt un atbalstīt topošos speciālistus un veicināt tiekšanos uz izcilību," tā par stipendijas izveidi saka prof. Dace Gardovska RSU Medicīnas fakultātes Pediatrijas katedras vadītāja.

„Labdarības fonds Paaudze jau vairākus gadus īpašu uzmanību pievērš tieši bērnu veselības aizsardzībai, cieši sadarbojoties ar Bērnu slimnīcu dažādas aparatūras, medicīnisko instrumentu, personāla profesionālo zināšanu papildināšanas un īpašās terapijas - dakteru klaunu - ieviešanas projektos. Stipendiju dibināšana pediatriju studējošajiem jauniešiem ir vēl viens solis kvalitatīvas bērnu ārstniecības vides izveidē," atzīmē Pētera Avena fonda direktors Igors Bass.

No 22. marta līdz 8. aprīlim Rīgas Stradiņa universitātes studentiem tiks izsludināts konkurss uz Pētera Avena Labdarības fonda "Paaudze" stipendiju pediatrijā. Šogad, dibinot stipendiju, paredzēts piešķirt divas stipendijas, vienu labākajam RSU Medicīnas fakultātes pamatstudiju studentam pediatrijā, bet otru RSU Tālākizglītības studējošam (rezidentam) pediatrijā. Stipendiāti saņems stipendiju desmit un vienpadsmit studiju mēnešus 200 latu apmērā ik mēnesi. Stipendiju administrēs RSU Absolventu asociācija, pieņemot stipendijas kandidātu pieteikumus un sasaucot stipendijas komisiju stipendiātu noteikšanai.

Rīgas Stradiņa universitātei ir gods sadarboties ar Pētera Avena Labdarības fondu „Paaudze", kas atbalstījis vairākus bērnu veselības aprūpes projektus. Stipendijas izveide ir ieguldījums sabiedrības veselībā un tās nākotnes attīstībā.

Vairāk par stipendiju atradīsiet šeit: http://www.rsu.lv/absolventi/stipendiju-fonds/petera-avena-labdaribas-fonda-paaudze-stipendijas-pediatrija