PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

7 veselīgi ēdieni, kas palīdz samazināt svaru

Doctus
Iespējams sadedzināt kalorijas un samazināt tauku daudzumu organismā, ēdot veselīgus produktus. Pētījumi pierāda, ka izvēloties pareizos ēdienus, iespējams dienas laikā sadedzināt 300 kalorijas. Pilngraudu un nerafinēti produkti ir galvenie veselīga uztura principi. Vielmaiņas procesi strādās cītīgāk, lai tos pārstrādātu, kā rezultātā patērēs vairāk kaloriju un uzkrās mazāk tauku. Zemāk uzskaitīti 7 produkti, kas liek aktīvāk strādāt vielmaiņai.

Lasis

Pētījumos pierādīts, ka lasī un citās treknajās zivīs esošās omega 3 taukskābes palīdz veidot muskuļus, un jo lielāka muskuļu masa, jo vairāk kaloriju tiek sadedzināts. Tāpat ir zināms, ka omega 3 palīdz samazināt tauku uzkrāšanos, samazinot kortizola līmeni, pagaidām gan nav zināms precīzs darbības mehānisms, bet to pētnieki šobrīd mēģina noskaidrot.

Mērķis ir trīs trekno zivju porcijas nedēļā.

Jogurts

Jogurts ir ar kalciju bagāts produkts. Ja organismā ir pārāk mazs kalcija daudzums, organisms vairāk kalorijas pārvērš taukos, liecina pētījumi.  Jogurtā ir vairāk kalcija nekā pienā, bet jāņem vērā, ka jālieto ir nesaldinātais jogurts bez krāsvielām, kā arī vērtīgāks ir jogurts, kuram pievienotas probiotikas, tas palīdz kontrolēt taukus uz vidukļa.

Mērķis ir vismaz divas jogurta porcijas dienā.

Avokado

Ātrākai vielmaiņai ir nepieciešams saglabāt tīrus un elastīgus asinsvadus, kā arī stipru imunitāti, kas var cīnīties ar iespējamām infekcijām. Avokado ir unikāls neaizvietojamo taukskābju, mononepiesātināto tauku un antioksidantu avots. Turklāt viens avokado satur 14 gramus šķiedrvielu, kas palīdz sadedzināt kalorijas.

Mērķis: ir viena – divas porcijas ēdiena ar augstu veselīgo tauku proporciju dienā.

Pupiņas

Pupās ir daudz cietes un šķiedrvielu, lai pārstrādātu šo produktu, nepieciešama papildus enerģija. Zinātnieki no Kolorado universitātes ir atklājuši, ka produkti, kuros ir augsts cietes sastāvs (ne tikai pupiņas, bet arī pilngraudu produkti un banāni) paaugstina kaloriju sadedzināšanu dienas laikā par 24%.

Mērķis ir viena porcija ēdiena, kurš satur cieti, dienā.

Čilli pipari

Dezdzināšana sajūta ir kas vairāk nekā tikai sajūta: čilli dedzināšana signalizē par kapsaicīnu, savienojumu, kas kopā ar kapsiātu, var sadzedzināt 50 – 100 kalorijas pikantas maltītes laikā.

Čilli palīdz sadedzināt kalorijas Čilli palīdz sadedzināt kalorijas
Čilli palīdz sadedzināt kalorijas

Mērķis ir tik daudz čilli, cik varat apēst, bet nevajadzētu pārspīlēt, jo ir cilvēki, kas nevar lietot tik piparotus ēdienus.

Zaļā tēja

 

Zaļajā tēja ir kofeīns un antioksidants katehīns – tas ir dinamisks duets, kas stimulē nervus sistēmu un paaugstina tauku dedzināšanas procesu. Pētījumos pierādīts, ka zaļās tējas dzeršana samazina svaru un palīdz samazināt vidukļa apkārtmēru.

Mērķis ir vairākas krūzītes zaļās tējas dienā.

Kafija

Lietojat kafiju, lai pamostos?  Jūsu vielmaiņa dara to pašu. Vienā kafijas krūzītē esošais kofeīns aktivizē vielmaiņu par 15%. Kofeīns palīdz mobilizēt arī spēkus, kas dedzina taukus.

Mērķis ir viena – divas krūzītes kafijas dienā, īpaši pirms fiziskās aktivitātēm.

Pirmavots: Maridel Reyes. 7 foods that fight fat. Health.com. October 12, 2012