PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Ārsti dalās pieredzē par saņemtajām dāvanām no pacientiem

Doctus
Tradīcija dāvināt dāvanas ārstiem ne tikai uz Ziemassvētkiem, bet arī ikdienā, ir plaši izplatīta ne tikai ASV, bet arī Eiropā. ASV tika rīkota diskusija, kurā ārsti dalījās pieredzē par saņemtajām dāvanām no pacientiem.

Interesanti ir ārstu stāsti par dāvanām, ko viņi saņēmuši no pacientiem. Psihiatri stāsta, ka bieži saņem interesantas dāvanas, kāds psihiatrs atceras, ka visunikālākā esot bijusi dāvana, ko viņam uzdāvinājis kāds pacients - skulptūra, kas izveidota no papīra krūzītēm, cigarešu izdedžiem un izmantotiem tējas maisiņiem. Ir arī tādi ārsti, kas ir saņēmuši ekstravagantas dāvanas – kāds internists no pateicīga pacienta ir saņēmis dāvanā māju Kalifornijā. Savukārt kāds primārās veselība ārsts no sava pacienta katru gadu saņēma dāvanā speciāli viņam šūtu uzvalku. Ir ārsti, kuri dāvanās ir saņēmuši arī ieročus, kāds ortopēds no pacienta dāvanā saņēma loku un bultas, savukārt ģimenes ārsts – M16 šauteni.

Bet daudzi ārsti jūtas gandarīti arī par mazākām dāvanām – kāds ārsts ir saņēmis viņam veltītu dzejoli Spāņu valodā, savukārt kāds cits ārsts atceras ābolu, ko viņam uzdāvinājis kāds zēns Filipīnu attālā ciematā, šis ābols viņam izmaksāja droši vien vienas dienas algu vai vairāk, ārsts šajā dienā esot juties kā bagātākais cilvēks uz zemes.

Ir ārsti, kuri jūtas ļoti nelāgi, ja pacienti viņiem pasniedz dāvanas, kāds ģimenes ārsts atzīmē, ka ļoti nelabprāt pieņem no pacientiem materiāli vērtīgas dāvanas, jo baidās, ka tādā veidā pacients iedveš sev zināmu paļāvību vai ietekmē savu zemapziņu, vairāk paļaujas uz ārstu, jo uzskata, ka ārsts pēc dāvanas saņemšanas kļūst atbildīgāks pret konkrēto pacientu, pacients sagaida īpašāku attieksmi un ārstēšanu. Savukārt psihiatrs paskaidro, ka dāvanas ir ārpus ārsta-pacienta attiecībām, tas īpaši svarīgi ir psihiatru praksē.

Tomēr lielākā daļa ārstu atzīst, ka viņiem ir pozitīva pieredze ar dāvanām no pacientiem. Vairāki ārsti ir atzinuši, ka jūtas pateicīgi par pacientu dāvātajām dāvanām pēc veiksmīgas ārstēšanas.

Kāds ortopēds atzīst, ka viņa visiemīļotākās dāvanas ir fotogrāfijas no pacientiem, kuras viņi ir sūtījuši no visas pasaules. Viņš priecājas par pacientiem atgriezto spēju ceļot, atjaunojot funkcionalitāti un samazinātajām sāpēm.

Bērni parasti izveido visneaizmirstamākās dāvanas. Kāds pediatrs atceras dāvanu, ko saņēmis no trīs gadus veca zēna – uz spraužamadatas savērtas pērlītes, šo spraužamadatu puika piespraudis pie ārsta kurpju auklas.

Visi ārsti, kuri piedalījās diskusijā, atzina, ka vislielākais dārgums un vispatīkamākā dāvana ir pacienta pateiktais „Paldies!”, tas ir tas, ka liek no rīta celties un doties uz darbu.

Pilnu diskusiju varat izlasīt šeit.

 

Doctus vēl Jums daudz skaistu dāvanu ne tikai Ziemassvētkos, bet katru dienu, saņemot to vērtīgāko dāvanu, ko pacients var sniegt – paldies!