PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

ASV ģimenes ārstu 10 visvairāk lasītās publikācijas 2011.gadā

Doctus
Apkopotas ASV ģimenes ārstu desmit lasītākās publikācijas 2011.gadā. Tās sakārtotas no desmitās līdz pirmajai.

10. „Neglītais pīlēns” pazīme: agrīnas iespējas atklāt melanomu ārstiem un sabiedrībai

Galvenā atslēga, lai nepieļautu nāves gadījumus no intensīvas melanomas vēl arvien ir slimības atklāšana agrīnā stadijā, kad ķirurģiska audzēja izgriešana vēl ir iespējama. Viens diagnozes klīniskais pavediens ir „neglītā pīlēna” zīme – noderīgs rādītājs melanomas skrīningā. Ņemot vērā zināmus ierobežojumus, kas saistīti ar ABCDE akromīmu agrīnas melanomas konstatēšanā, šis pētījums ieteica jaunu, plašāku veidu kā domāt par „neglītā pīlēna” konceptu un tā vietu melanomas atklāšanā.

9. Tējas un kafijas lietošana un MRSA nēsāšana degunā

Šajā pētījumā karstas tējas un kafijas lietošana tika saistīta ar zemāku meticilīna rezistentā Staphylococcus aureus (MRSA) nēsāšanu degunā. Šie atklājumi dod cerību, ka tiks atklāta jauna, droša, viegli lietojama un lēta metode, kā samazināt MRSA nēsāšanu degunā.

Vairāk par šo pētījumu varat lasīt arī portālā Doctus.

8. Pie kriminālatbildības sauc 10 ārstus

Septembrī 8 pilsētās tika ierosināta krimināllieta pret 91 indivīdu, tai skaitā 10 ārstiem. Apsūdzētajiem ir jāatmaksā 295 miljoni ASV dolāru par nepatiesi sniegtajiem medicīnas pakalpojumiem, nelegālu medikamentu izrakstīšanu, falsificētiem psihoterapijas seansiem un citiem pārkāpumiem. Šis esot lielākais sods, kāds līdz šim piespriests par viltus medicīnas pakalpojumu sniegšanu.

7. Sešas lielākās strādājošu ārstu sūdzības

Rakstā iekļautas 6 biežāk sastopamās ārstu sūdzības.

  • Darba drošības trūkums.
  • Izmaiņas kompensācijas sistēmā.
  • Zvanu grafiks ir pārāk saspringts.
  • Biznesa kontroles trūkums.
  • Klīniskās autonomijas trūkums.
  • Tiranizēšana par līdz galam nezināmiem cēloņiem.

6. Kas mūs nogalina? Četras nāvējošākās slimības

Diskusijas laikā tika spriests par jaunām globālām iniciatīvām pret četriem galvenajiem nāves cēloņiem pasaulē, kas ir atbildīgi par 60% visu nāves gadījumu: vēzis, cukura diabēts, kardiovaskulārās slimības un plaušu slimības.

5. Es cīnos, lai izdzīvotu ar 160 000 ASV dolāru gadā

Lielākā daļa amerikāņu uzskata, ka 160 000 ASV dolāru gada laikā ir laime, daudzi ārsti to uzskata par izaicinājumu, izdzīvot ar šādu naudas summu. Kāpēc daži viegli var izdzīvot a šādu summu, savukārt citi nevar?

4. Atjaunotas gripas vakcīnas rekomendācijas

Jaunajā gripas sezonā 2011.-2012.gadā ir mazāki gripas vakcinācijas ierobežojumi personām ar alerģiju uz olām, jaunās vadlīnijas paredz, ka personas ar alerģiju uz olām, var saņemt trivalentu inaktīvu vakcīnu intramuskulāri un pacients ir jānovēro vismaz 30 minūtes pēc injekcijas saņemšanas. Dzīvā vakcīna nav nozīmējama šādiem pacientiem.

3. Apstiprināts jauns medikaments 2. tipa cukura diabēta ārstēšanā

Maijā ASV Uztura un medikamentu administrācija apstiprināja linagliptīnu, kā asins glikozes kontroles uzlabotāju pieaugušajiem ar 2.tipa cukura diabētu, lietojot monoterapijā vai kombinācijā ar citiem medikamentiem.

2. Piecas ārstu finansiālās kļūdas

Ārsti dara visu iespējamo, lai pārvaldītu naudu un investīcijas gudri, bet dažas biežākās kļūdas saglabājas. Vai Jūs esat vainīgs par to?

1. Jāveic izmaiņas simvastatīna 80 mg lietošanā

2011. gada jūnija sākumā ASV Uztura un medikamentu administrācija aizliedza simvastatīna 80 mg lietošanu, pamatojoties uz paaugstinātu muskuļu toksicitātes risku. Simvastatīnu 80 mg nedrīkst sākt lietot jauniem pacientiem, iekļaujot pacientus, kas saņem zemas devas medikamentus.

Ir ieteikums ārstiem ierobežot 80 mg devas lietošanu, ka pacients jau saņem ārstēšanu 2 mēnešus un nav pierādījumu par miopātiju. Turklāt tiek pieprasītas izmaiņas medikamenta etiķetē. Izmaiņas iekļauj jaunas devu rekomendācijas, kā arī brīdinājumu par lietošanu kopā ar citiem medikamentiem, piemēram, itrakonazolu, ketokanazolu, posakonazolu, eritromicīnu, klaritromicīnu u.c.