PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

ASV pētījuma rezultāti: gandrīz 90% ārstu ikdienā izjūt stresu

Doctus
ASV pētījuma rezultāti: gandrīz 90% ārstu ikdienā izjūt stresu
Lielākā daļa ārstu ikdienā cieš no augsta stresa līmeņa, kas savukārt var izraisīt problēmas, piemēram, samazināt produktivitāti, veicināt konfliktus darba vietā vai ģimenē, veicināt aizkaitināmību un dusmas. 

87% no 2069 ārstiem, kuri tika iekļauti pētījumā, atzīmēja, ka izjūt vidēji smagu līdz smagu stresu ikdienā vai arī jūt izdegšanas sindromu.

Ārstu, kuri piedalījās pētījumā, vidējais vecums bija 45 gadi un vidējais darba stāžs bija 13 gadi. Respondenti norādīja, ka biežākie stresa cēloņi ir cīņa ar finansēm (51,6%), veselības sistēmas reformas (46,4%) un likumdošana (41,2%). Kad tika jautāts par stresoriem darba vietā, 39,8% minēja papīra darbus un administratīvo slogu, 33,3% minēja garās darba stundas un 26,2% atzīmēja dežūru grafiku un gaidas. Atbilstoši pētījuma rezultātiem, augsts stresa līmenis rezultējās ar nogurumu, miega trūkumu, uzbudinājumu un garastāvokļa svārstībām. 14% ārstu atzina, ka stresa dēļ ir pārtraukuši darbu savā praksē. Ārstu mainība klīniskajā praksē ir liela problēma, jo pacientu aprūpe var tikt traucēta un ir grūtības ar jaunu ārstu atrašanu, kā arī tas ir dārgi. Ārsta aizvietošana var izmaksāt līdz pat 1 miljonam dolāru, atkarībā no specialitātes. Slimnīcām, veselības aprūpes sistēmām un citām organizācijām, kuras nodarbina ārstus ir aktīvi jādomā un jāiegulda resursi, lai palīdzētu mazināt stresu darbiniekiem. Ārsti pētījumā uzsvēra, ka vēlētos labāku darba grafiku, darba dzīves līdzsvaru un kompensācijas. Jau šobrīd ir cīņa ar ārstu trūkumu un iespējams, ka šī problēma kļūs vēl aktuālāka.  

Pirmavots: Carolyne Krupa, amednews staff. Posted Dec. 20, 2011