PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Atklāta jauna baktērija - Streptococcus tigurinus

Doctus
Jaunā baktērija, domājams ir bieži sastopama mutes dobumā un tā var izraisīt bīstamas saslimšanas, ja nokļūst asinsritē. Šis atklājums ļaus zinātniekiem turpināt darbu pie mehānismu noskaidrošanas, kā šī baktērija izraisa slimību un ļaus novērtēt potenciālos riskus. 

Baktērija tika identificēta Cīrihes universitātes Medicīnas mikrobioloģijas institūtā un tā tika nosaukta par Streptococcus tigurinus, pēc Cīrihes reģiona, kurā šī baktērija pirmo reizi tika paņemta. S. Tigurinus pirmo reizi tika izolēta no pacienta asinsparaugiem, kurš slimoja ar endokardītu, meningītu un spondilodiscītu.

Streptococcus tigurinus kolonijas Streptococcus tigurinus kolonijas
Streptococcus tigurinus kolonijas

Šai baktērijai ir cieša līdzība ar citiem Streptococcus celmiem, kas kolonizējas mutes dobumā. Asiņojošas smaganas ir iespējamais ceļš kā mutes dobuma baktērijas nokļūst asinsritē.

S. Tigurinus līdzība ar citām baktērijām liecina par to, ka tā jau ilgu laiku ir pastāvējusi mutes dobumā, bet līdz šim netika identificēta.  

Šīs baktērijas identificēšana ir klīniski nozīmīga, jo tā palīdz izpētīt tālāko baktērijas izplatīšanos. Tālāki pētījumi ir nepieciešami, lai izprastu S. Tigurinus stratēģijas slimību izraisīšanā. Tas ļaus saslimušos pacientus ātrāk izārstēt ar atbilstošiem medikamentiem.

Pētnieki uzsver, ka baktērijas atklājums nav iemesls trauksmei, bet ir svarīgi, ka tā ir atklāta un riski ir apzināti. Šai baktērijai šķiet ir dabisks potenciāls izraisīt smagu slimību, tādēļ svarīgi ir, lai ārsti un mikrobiologi ir informēti par šādas baktērijas esamību.  

Nākamais solis ir izpētīt, cik bieži šī baktērija ir sastopama mutes dobumā un kādus riskus tā rada.

Imūnsupresija, sirds vārstuļu patoloģijas, zobu ķirurģija vai hroniskas slimības ir šīs baktēriju grupas biežākie asins infekcijas izraisošie faktori. Tomēr specifiski S. Tigurinus riska faktori vēl ir jānoskaidro.

Pirmavots: Zbinden A, Mueller NJ, Tarr PE, Sproer C, Keller PM, Bloemberg GV. Streptococcus tigurinus sp. nov., isolated from blood of patients with endocarditis, meningitis and spondylodiscitis. International Journal of Systematic and Evolutionary Microbiology, 2012