PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Diabēta kalkulators palīdz identificēt pacientus ar augstu slimības risku

Doctus
Diabēta kalkulators palīdz identificēt pacientus ar augstu slimības risku
Jauns tiešsaistes rīks palīdzēs ārstiem prognozēt pacientus, kuriem ir paaugstināts cukura diabēta risks. Kalkulators palīdzēs ārstiem identificēt pacientus ar augstu risku, kurus papildus jātestē uz cukura diabētu un kuriem jāiesaka dzīvesveida izmaiņas.

Testa mērķa populācija ir pacienti, kuri ir uzņemti stacionārā no uzņemšanas nodaļas. Eksperti uzsver, ka šis varētu būt izmaksu efektīvs veids, kā identificēt cilvēkus ar cukura diabētu, ar šo kalkulatoru varētu aizvietot skrīningu.

Kalkulators prognozē personas risku diabēta attīstībā nākamajos trīs gados, pamatojoties uz vecumu, dzimumu un cukura līmeni asinīs, kas tiek noteikts uzņemšanas nodaļā.

Cukura līmenis asinīs vienmēr paaugstinās nopietnas slimības gadījumos, bet līdz ko pacientam kļūst labāk, glikozes līmenis krītas. Tas var apgrūtināt ārstiem pacientu identificēšanu ar cukura diabēta risku, kas arī ir saistīts ar augstu cukura līmeni asinīs.

Kalkulators palīdzēs ārstiem atlasīt pacientus, kuri jāpārbauda uz cukura diabētu pēc viņu atveseļošanās.

Kalkulatoru izveidoja pētnieku komanda no Edinburgas universitātes, Glāzgovas universitātes un Skotu Diabēta pētījumu tīkla. Komanda savienoja ierakstus par vairāk nekā 100 000 hospitalizētiem pacientiem ar nacionālo diabēta reģistru, lai iegūtu visu nepieciešamo informāciju kalkulatora izveidei

 

Pirmavots: David A. McAllister, Katherine A. Hughes, Nazir Lone, Nicholas L. Mills, Naveed Sattar, John McKnight, Sarah H. Wild. Stress Hyperglycaemia in Hospitalised Patients and Their 3-Year Risk of Diabetes: A Scottish Retrospective Cohort Study. PLoS Medicine, 2014; 11 (8): e1001708.