PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Korelācija starp D vitamīna līmeni un sausās acs sindromu

Doctus
Pētījuma mērķis bija izvērtēt asaru plēvītes stabilitāti un sekrēciju saistībā ar 25 hidroksivitamīna D3 [25 (OH)D] līmeni pacientiem ar sausās acs sindromu.

Šis bija retrospektīvs novērojuma pētījums, kurā iesaistīja 92 pacientus. Visiem pacientiem tika noteikts serumā 25 (OH) D līmenis. Pētījuma dalībnieki tika sadalīti trīs grupās saistībā ar noteikto D vitamīna līmeni: pietiekams, nepietiekams, deficīts. Acs diskomforts tika mērīts ar acs virsmas slimības indeksu (OSDI). Tika mērīts arī asaru izdalīšanās laiks, fluorescējošais krāsošanās punktu skaits un Širmera asaru sekrēcijas tests.

Vidējais pacientu vecums bija 53,38 ± 13,69 gadi. Vidējais seruma 25 (OH) D līmenis bija 14,41 ± 5,98 ng/ml. Asaru izdalīšanās laiks un asaru sekrēcija pozitīvi korelēja ar seruma 25 (OH) D līmeni (attiecīgi r = 0,389, p = 0,001; un r = 0,428, p < 0,001, Pīrsona korelācijas analīze). Asaru izdalīšanās laiks un asaru sekrēcija bija īsāka pacientiem ar D vitamīna deficītu, salīdzinot ar pacientiem ar pietiekamu D vitamīna līmeni (attiecīgi p=0,022 un p=0,004). fluorescējošais krāsošanās punktu skaits un acs virsmas slimības indekss starp trīs grupām neatšķīrās.

Pētnieki secināja, ka asaru sekrēcija korelē ar seruma D vitamīna līmeni. D vitamīna līmenis var būt nozīmīgs faktors sausas acs sindroma gadījumā.

 

AVOTS: Jin KW, Ro JW, Shin YJ, et al. Correlation of vitamin D levels with tear film stability and secretion in patients with dry eye syndrome. Acta Ophthalmologica. Volume 95, Issue 3 May 2017, Pages e230–e235.