PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Pētījums: 73% pacientu satraucas par iespējamām medicīniskajām kļūdām

Doctus
Apmēram divas trešdaļas pacientu pārbauda ārsta ieteiktās rekomendācijas, bet daži pacienti aizrāda ārstiem, ka jānomazgā rokas. Gandrīz trīs ceturtdaļas pacientu atzīst, ka ir informēti par iespējamajām kļūdām, saistībā ar ārstēšanu.

Trīs no desmit pacientiem atzīst, ka viņi personīgi vai viņu radinieki ir saskārušies ar kļūdām ārstēšanas procesā. 21% no 1000 aptaujātajiem ASV pieaugušajiem atzinuši, ka ārsti viņiem ir uzstādījuši kļūdainu diagnozi.

73% pacientu satraucas par iespējamām kļūdām ārstēšanas procesā 73% pacientu satraucas par iespējamām kļūdām ārstēšanas procesā
73% pacientu satraucas par iespējamām kļūdām ārstēšanas procesā

Nav īsti skaidrs, vai pacientu bažas par iespējamajām kļūdām ārstēšanas procesā ir pasliktinājušās laika gaitā.

2004.gada aptaujā ar 2014 pieaugušajiem secināja, ka ar kļūdām ārstēšanas procesā ir saskārušies 34% aptaujāto. 55% aptaujāto atzina, ka veselības aprūpes kvalitāte ir uzlabojusies vai palikusi nemainīga, salīdzinot ar 1999.gadu.

73% no aptaujātajiem atzina, ka ir ļoti norūpējušies vai nedaudz norūpējušies par iespējamajām kļūdām ārstēšanas procesā, daudzi pacienti veic piesardzības soļus, lai izvairītos no šīm kļūdām. Piemēram, 56% pacientu noskaidrot vēl vienu viedokli par uzstādīto diagnozi vai ārstēšanas plānu. Gandrīz divas trešdaļas pacientu paši veic izpēti, lai pārbaudītu, vai diagnoze vai ārstēšanas plāns ir pareizi. Parasti šim darbam tiek izmantots dr. Google. Lielākajai daļai ārstu, pacients, kurš interesējas par savām saslimšanām ir izaicinājums. No vienas puses ir labi, ka pacients ir informēts par savu saslimšanu, zina dažādus faktus un ar viņu var apspriest ārstēšanas plānu. No otras puses, pacientiem pieejamā informācija ne vienmēr ir kvalitatīva un pacients var būt izlasījis maldinošu informāciju, un pārliecināt pacientu par to, ka šī informācija ir maldinoša var būt izaicinājums ārstam. 

 

Pirmavots: KEVIN B. O'REILLY, amednews staff. Posted Sept. 4, 2012