PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Sievietēm biežāk infarkts bez sāpēm aiz krūšu kaula

Doctus
Hospitalizēšanas vecums sievietēm ar miokarda infarktu ir kopumā lielāks nekā vīriešiem un sievietēm daudz retāk pirms infarkta ir bijušas sūdzības par sāpēm/diskomfortu krūtīs. Pētījuma mērķis bija noskaidrot saistību starp dzimumu un simptomiem un starp dzimumu, simptomiem un stacionāro mirstību pacientiem, kuri ir hospitalizēti ar miokarda infarktu. 

Tas bija novērojuma pētījums, kurā tika izmantoti Nacionālā Miokarda infarkta reģistra apkopotie dati par laika posmu no 1994. līdz 2006.gadam, kopumā apkopojot datus par 143 513 reģistrētajiem pacientiem (481 581 sieviete un 661 932 vīrieši). Tika analizēti gadījumi, kad pirms miokarda infarkta nebija sāpes aiz krūšu kaula, tika meklēta saistība starp vecumu, dzimumu un stacionāro mirstību.

Infarkta pacientu proporcija, kuriem pirms notikuma nebija sāpes krūtīs lielāka bija starp sievietēm nekā vīriešiem (42% (95% TI [41,8% - 42,1%]) pret 30,7% (95% TI [30,6% - 30,8%]); p

Šajā novērojuma pētījumā tika secināts, ka reģistrā esošajiem pacientiem, kuri bija stacionēti ar miokarda infarktu, sievietēm biežāk nekā vīriešiem netika novērotas sāpes aiz krūšu kaula pirms miokarda infarkta un sievietēm bija augstāka mirstība nekā vīriešiem vienādās vecuma grupās.  

Pirmavots: Canto JG,  Rogers WJ, Goldberg RJ, et al. Association of Age and Sex With Myocardial Infarction Symptom Presentation and In-Hospital Mortality,JAMA; 2012;307(8):813-822.

 

Vairāk par koronāro sirds slimību sievietēm lasiet Doctus 2011.gada decembra numura rakstā "Sievietes un koronārā sirds slimība".