PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Smēķēšanas ierobežojoša saistīta ar retāku bērnu hospitalizēšanu astmas dēļ

Doctus
Lielbritānijā secināts, ka līdz ko tika ieviesta smēķēšanu ierobežojoša likumdošana, samazinājās bērnu skaits, kuri tika hospitalizēti ar astmas simptomiem, secināts nesen veiktā pētījumā, kura rezultāti publicēti žurnālā Pediatrics.

Lielbritānijā veikta statistikas datu analīze uzrādīja, ka gadu pēc smēķēšanas ierobežojošas publiskās vietās un darbavietās, 12,3% samazinājās bērnu hospitalizācija astmas dēļ. Hospitalizēšanas samazināšanās turpinājās arī nākamajos gados, kas liecina par ilgstošiem pret smēķēšanas politikas ieguvumiem. Trīs gadu laikā tika novērots par 6802 hospitalizēšanas gadījumiem mazāk, nekā pirms ierobežojumu ieviešanas.

Astma skar 1 no 11 bērniem Lielbritānijā. Pirms likumdošanas hospitalizēšanas gadījumu skaits pieauga katru gadu pieauga par 2,2%, sasniedzot 26 969 hospitalizācijas gadījumus 2006./2007. gadā. Tendence kļuva pretēja, gandrīz uzreiz pēc likumdošanas izmaiņām, starp zēniem un meitenēm visās vecuma grupās. Samazinājums tika novērots gan starp bērniem, kuru vecākiem ir labi  ienākumi, gan starp tādiem, kuri ir nabadzīgi, gan pilsētās, gan laukos dzīvojošiem.

Jau iepriekš Skotijā un Ziemeļamerikā veiktos pētījumos ir secināts, ka hospitalizācijas gadījumu skaits bērniem ar astmu samazinās pēc smēķēšanas ierobežojumu ieviešanas.

Lielbritānijas pētījumā ir arī secināts, ka pēc likumdošanas izmaiņām, samazinās arī sirds infarktu biežums.

Šos secinājums par Liebritāniju varētu attiecināt arī uz citām valstīm.

 

Pirmavots: C. Millett et al. Hospital Admissions for Childhood Asthma After Smoke-free Legislation in England. Pediatrics, 2013;131:137