PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Viedtālrunis varēs diagnosticēt vairogdziedzera slimības

Doctus
iPhone un speciāli izstrādāta attēlu analizēšanas aplikācija sniedz iespēju diagnosticēt un pārvaldīt hipertireozes un hipotireozes ārstēšanu, saskaņā ar datiem, kas prezentēti 82.ikgadējā Amerikas Vairogdziedzera asociācijas ikgadējā sanāksmē Kvebekā.

Hipotireodisms attīstās, kad vairogdziedzeris producē pārāk maz vairogdziedzera hormonu. Var būt kāds no sekojošiem simptomiem: spēka trūkums, depresīvs noskaņojums, gausums, salšanas sajūta, nogurums, sausa āda un mati, aizcietējumi, muskuļu krampji vai svara pieaugums. Galvenais hipotiroidisma cēlonis ir joda deficīts.  

TSH imūnhromatogrāfijas pārbaude plaši tiem izmantota, lai skrīnētu hipotiroīdismu. Tomēr šīs metodes izmantošana ir ierobežota un ar to nevar atklāt zemu TSH līmeni, tādēļ ir nepieciešama alternatīva ierīce, lai diagnosticētu slimību.

Šobrīd zinātnieku komanda, kuru vadīja Randy Polson ir izstrādājuši aplikāciju, kas izmanto iPhone LED zibspuldzi, digitālo kameru ar koliminējošu lēcu, lai optimizētu un koncentrētu apgaismojumu, kas apkopo TSH un pārvērš attēlu kvantitatīvā TSH vērtībā. Ir pierādīts, ka iPhone var atklāt asinīs zemu TSH koncentrāciju, kas ir zem 0,1 mIU/l.