PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Viedtālruņu aplikācijas, kas var atvieglot ārsta ikdienas darbu

Doctus
Privāti praktizējošs ASV reimatologs sniedz savu ieskatu par vērtīgākajām viedtālruņu aplikācijām, kuras viņš izmanto savā ikdienas ārsta darbā. Šajā apskatā ir iekļautas aplikācijas, kuras nodrošina iOS operētājsistēma (iPhone, iPod un iPad), bet Androīdu operētājsistēma arī nodrošina daudzas līdzīgas aplikācijas.

Seko līdzi jaunākajām ziņām un žurnāliem

Reeder

Daudzi ārsti seko līdzi medicīnas žurnālu jaunumiem, kā arī sev interesējošiem ziņu portāliem. Strādājot ar datoru šim mērķim var izmantot Google Reader, bet brīžos, kad nav iespējams strādāt ar datoru, var izmantot aplikāciju Reeder. Reeder atļauj savienoties ar Google Reader un sekot līdzi jaunumiem no žurnāliem un portāliem, kuros esat parakstījušies uz jaunumu saņemšanu. Lai izmantotu Reeder iespējas, vispirms ir lejuplādē Google Reader datorā. Reeder ļauj ērti atzīmēt rakstus, dalīties ar tiem sociālajos tīklos vai e-pastā, kā arī saglabāt vēlākais lasīšanai.

Instapaper

Instapaper aplikācija ļauj saglabāt interesantus, vērtīgus un citādi noderīgus rakstus vēlākai lasīšanai. Ļoti bieži saskaramies ar situāciju, ka ieraugām, ka ir interesants un vērtīgs raksts, bet diemžēl nav laika to izlasīt, tad šī aplikācija ļauj nosūtīt šo rakstu uz Instapaper un izlasīt vēlāk. Šī aplikācija ļauj piemeklēt sev atbilstošāko burtu izmēru un apgaismojumu, lai ir ērti lasīt. Vienīgā problēma ar šo aplikāciju ir tā, ka raksti krājas ātrāk, nekā spējam tos izlasīt.

Downcast

Downcast ļauj sekot un saņemt informāciju, līdzko tā ir publicēta. Aplikācija saņem gan audio, gan video ziņas. Daudzi medicīnas žurnāli un portāli gatavo reizi nedēļā vai reizi divās nedēļās savu publikāciju kopsavilkumus. Internajā medicīnā iesaka sekot līdzi Annals of Internal MedicineJAMA, the New England Journal of Medicine un Archives of Internal Medicine.

Downcast aplikācija Downcast aplikācija
Downcast aplikācija

Piekļuve svarīgiem dokumentiem arī tālrunī

Dropbox

Dropbox ir pakalpojums, kas izveido dokumentu mapi Jūsu datorā, kas tiek sinhronizēts ar web serveri (sauktu ”mākonis”) un ļauj savienot datoru ar mobilo ierīci. Šī aplikācija ļauj saglabāt dokumentus datorā un pēc tam tos apskatīt tālrunī. Dropbox kalpo arī kā rezerves kopija dokumentiem. Šai aplikācijai ir neierobežots izmantošanas veids. Ir iespējams saglabāt failus pdf formātā, kurus pēc tam ir ērti lasīt. Dropbox ērti ļauj lasīt dažādus failu formātus, piemēram, .pdf, .doc, .xls un citus.

Evernote

Evernote ir lieliska aplikācija un web serviss, ja vēlaties samazināt izmantoto papīru daudzumu. Ir iespējams glabāt jebkāda veida informāciju, piemēram, izrakstītās receptes, apstiprinājuma e-pastus, rēķinus, ar prakses uzturēšanu saistītos dokumentus, kā arī rakstus vēlākai lasīšanai. Ir vairāki veidi, kā var darboties ar šo aplikāciju. Piereģistrējoties Jums tiek izveidota e-pasta adrese, uz kuru Jūs varat sūtīt visus Jums svarīgos dokumentus. Caur interneta pārlūku Jūs varat aplūkot visas saglabātās lapas un dokumentus. Ar viedtālruni varat uzņemt fotoattēlus, rakstīt piezīmes un ierakstīt audio ziņas. Viss, kas tiek ievietots šajā aplikācijā tiek sinhronizēts ar serveri.   

Genius Scan

Evernote ir problemātiski saglabāt daudzu lapu pdf failus, tādēļ vērtīgi ir izmantot aplikāciju Genius Scan. Šī aplikācija saglabā katru lapu atsevišķā failā un ļauj tās saglabāt dažādās aplikācijās, tai skaitā Evernote and Dropbox.

LogMeln

LogMeln atļauj piekļūt Jūsu datoram no tālruņa. Ērti izmantot šo aplikāciju, lai piekļūtu pieraksta kalendāram, pārskatītu grafikus un laboratoriju rezultātus. Nav nepieciešams nēsāt līdzi datoru, pietiek ar viedtālruni, lai pārskatītu datorā esošu informāciju.  

Laika plānotājs

Wunderlist

Ir pieejamas vairākas laika plānošanas aplikācijas un nav iespējams pateikt, kura ir tā labākā, jo katram ir jāatrod sev vispiemērotākā un ērtākā.  Wunderlist ļauj sakārtot atgādinājumus pēc prioritātēm, datuma, laika un/ vai lokalizācijas. Viegli ir veikt balss ierakstus, rakstiskas piezīmes, kā arī ir iespējams šo laika plānotāju savienot ar datoru. Turklāt šī aplikācija ir pieejama par velti, kas arī nav mazsvarīgi.   

Interneta adrešu un paroļu saglabāšana

Xmarks

Xmarks ir aplikācijas platforma, kas saglabā visas Jūsu grāmatzīmes neatkarīgi no pārlūkprogrammas, kuru lietojat (piemēram, Chrome, Firefox, Safari) un tālruņa. Šī aplikācija ir ļoti noderīga, izmantojot planšetdatoru vai maza izmēra ierīces, kurās ir grūti ievadīt garas adreses.

LastPass

LastPass darbojas līdzīgi kā Xmarks, bet sinhronizē paroles un lapas, nevis grāmatzīmes. Pirmais darbs uzsākot darbu ar šo aplikāciju ir izveidot galveno paroli. LastPass aizpildīs visas pieteikuma formas, lietotājvārdus/ paroles un pat kredītkartes informāciju, ka vien Jūs ievadīsiet šo galveno parole. Tikai atcerieties, ka šai galvenajai parolei ir jābūt specifiskai, tā nedrīkst būt viegli atminama un tā nedrīkst būt uzrakstīta citiem viegli pieejamās vietās.

Kypass

Tiem, kuri nevēlas, lai viņu paroles tiek sinhronizētas ar vēl kādu serveri, Kypass ir laba alternatīva, jo saglabā Jūsu paroles drošībā un Jums viegli pieejamas.

Atsauču resursi un kalkulatori

Lab Gear un Medscape

Lab Gear ir ļoti noderīga aplikācija, kas parāda ne tikai daudzu laboratoro rādītāju normas vērtības, bet sniedz arī pamatinformāciju par to, ko pārbaudīt, diferenciāldiagnostiku un biežākos simptomus, kad patoloģija tiek konstatēta. Šī ir lieliska aplikācija, kas palīdz diferenciādiagnostikā.

Medscape aplikācija piedāvā vairāk nekā 130 medicīnas formulu kalkulatorus. 

Medscape aplikācija Medscape aplikācija
Medscape aplikācija

Pilnu apskatu lasīt šeit.