← Atpakaļ

Trauma nav brālis – nepiedos, ja ārstēsi nepareizi

Traumas parasti atnāk pēkšņi un negaidīti. Ir traumas, no kurām varam izvairīties, ir traumas, kas nav paredzamas, un ir traumas, ko paši izprovocējam. Jo inteliģentāka un sociāli attīstītāka sabiedrība, jo traumu mazāk, proti, cilvēki ievēro drošības pasākumus, kas būtiski mazina traumatismu. Mūsu sabiedrībā vēl arvien diemžēl valda uzskats, ka lietot dažādus aizsargus ir pazemojums.


Riska faktori

Traumas, protams, var gūt jebkurā vecumā, bet to raksturs dažādos vecumos atšķiras - bērniem traumas pārsvarā notiek gadījumos, kad viņi neizvērtē augstumu un ātrumu, kā arī pieredzes trūkuma dēļ, pusaudžiem un jauniešiem prevalē pārgalvības traumas, savukārt pieaugušajiem vairāk ir darba traumas, neievērojot drošības noteikumus, bet vecāki cilvēki traumas gūst fiziskās formas zuduma dēļ un saišu un kaulu struktūras izmaiņu dēļ. Ziemas sezonā jāatceras, ka sniegs un ledus priecē ne tikai bērnus un pieaugušos, bet arī traumatologus, jo traumu skaits pieaug. Sevišķi bīstams ir pirmais ledus, īpaši, ja tas uznāk negaidīti, jo…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti